Módlmy się o pokój w Egipcie

Apel ks. bp. Ignacego Deca, ordynariusza diecezji świdnickiej, w związku z sytuacją w Egipcie.

Z głę­bo­kim nie­po­ko­jem obserwujemy dra­ma­tycz­ne i na­si­la­ją­ce się epizody przemocy wobec chrześcijan w Egipcie. Konflikt ten przyniósł już setki ofiar, spalono kilkadziesiąt świątyń chrześcijańskich.

Wzy­wam wier­nych Diecezji Świdnickiej oraz ludzi dobrej woli, by modli­li się o pokój, żeby wy­sił­ki na rzecz po­jed­na­nia wzię­ły górę nad podziałami i ura­za­mi. Wznieśmy nasze modlitwy, by jak najprędzej przy­wró­co­no pokój i we wła­ści­wy spo­sób od­po­wie­dzia­no na słusz­ne aspi­ra­cje oby­wa­te­li, przy po­sza­no­wa­niu ich nienaruszalnej godności.

Pragnę prosić polski Rząd, Parlament, wszystkich przy­wód­ców po­li­tycz­nych do obrony chrześcijan mieszkających w Egipcie, którzy padają coraz częściej skutkom chrystianofobii.

Wyrażam swoją łączność i solidarność z Patriarchą Teodorem II i wiernymi Kościoła koptyjskiego, którzy doświadczają najbardziej mowy nienawiści. Kościół koptyjski jest mocnym i znaczącym obrońcą wiary chrześcijańskiej. Zdajemy sobie sprawę, że status Egiptu w dziejach chrześcijaństwa jest wyjątkowy, to przecież Egipt dał schronienie Świętej Rodzinie, po Jej ucieczce z Judei przed prześladowaniem Heroda. Od zarania chrześcijaństwa Kościół koptyjski odgrywał też centralną rolę w teologii chrześcijańskiej, powstało w nim wiele tekstów, które stanowią niezwykle ważne zasoby świętej teologii.

Jako Biskup Kościoła rzymskokatolickiego zawierzam w modlitwie do naszego Pana Kościół cierpiący w Egipcie, prosząc o dar pokoju oraz o siłę w cierpieniach dla chrześcijan i wszystkich ludzi dobrej woli.

Ks. bp Ignacy Dec
Biskup Świdnicki

Źródło: Diecezja Świdnicka

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl