Myśląc Ojczyzna


Pobierz

Pobierz

Szczęść Boże!

No i nie zdążyły jeszcze sądy rozpatrzeć wyborczych protestów złożonych po ostatnich wyborach samorządowych, a wyborcy dużych miast, którzy wybrali sobie, mimo ostrzeżeń, ale na złość PiS-owi przedstawicieli skrajnej partii lewackiej PO i partii Nowoczesna, już następnego tygodnia mogli się przekonać, że na złość babci odmrozili sobie sami własne uszy. Nienawiść i złość są złymi doradcami, szczególnie, gdy podejmuje się decyzje dotyczące swych własnych spraw, własnego mieszkania czy własnych finansów.

PO – partia znana z kłamstw wyborczych, czego dowody dawała przez osiem lat niedawnych rządów znowu oszukała swych wyborców, między innymi w Łodzi i Warszawie. Wyborcy tej partii nie uczą się na błędach i ze złości na PiS, (którą to złość wsączają im antypolskie media) głosują na tych, którzy wielokrotnie wcześniej narazili swych wyborców na wielkie budzące powszechne protesty szkody. PO przed kolejnymi wyborami samorządowymi i parlamentarnymi, obiecuje wszystko, aby tylko uzyskać mandaty do rządzenia państwem czy poszczególnymi miastami. Przed kilkoma ostatnimi wyborami do Sejmu w 2007 i 2011 roku, PO obiecywało obniżenie podatków, a po dojściu do władzy podniosła wszystkie, też szczególnie dotkliwy dla młodych małżeństw, podatek VAT na ubranka dziecięce z 8% na 23%.

PO pokazało zachłanność na pieniądze Polaków, gdy są większością w Sejmie z PSL-em, Palikotem i częścią SLD obniżyli też zasiłek pogrzebowy z 6 do 4 tysięcy, co w wielu przypadkach uniemożliwiło godny pochówek osoby bliskiej. W tym samym zaś czasie minister finansów PO hojnie ze szczebla ministerstwa z lobbystami, bezprawnie działającymi u jego boku, rozszczelniał polski system podatku VAT, pozwalając wyłudzać z kasy państwa różnym złodziejskim mafiom miliardy złotych. Szeroko opowiadała o tym pani prof. Elżbieta Chojna-Duch – była wiceminister w rządzie PO/PSL, przed sejmową komisją ds. wyłudzeń VAT za rządów PO/PSL. PO/PSL oszukiwali wyborców także obietnicami, że nie będą podwyższać wieku emerytalnego, a natychmiast po dojściu do władzy w latach 2007-2015 wiek emerytalny Polakom podnieśli do 67 roku życia – kobietom o siedem lat, a kobietom ze wsi aż o 12 lat.

Wbrew uspakajającym zapowiedziom w 2009 roku zmienili na niekorzyść Polaków system obliczania emerytur, wbrew ogólnym wartościom funkcjonowania polskiego Narodu zawartym w preambule konstytucji, natychmiast po dojściu do władzy zaczęli realizować i wdrażać w Polsce skrajnie lewackie ideologie obyczajowe i społeczne, demoralizowali dzieci i młodzież. W końcówce swych szkodliwych rządów przyjęli jeszcze tzw. konwencję antyprzemocową – genderową, radykalnie obalającą medyczne podstawy i kryteria biologii, na rzecz skrajnie lewackich wymysłów, np. iż bycie mężczyzną czy kobietą lub jeszcze czymś innym zależy wyłącznie od własnego widzimisię i aktualnego nastroju. PO, mimo iż w kampaniach wyborczych nie zapowiadała przenicowania Polaków w zdegenerowane stada, zdążyła w wspólnie z osobami udającymi osoby wierzące PSL-owcami uchwalić ustawy o tzw. uzgadnianiu płci, której na szczęście nie zdążył podpisać prezydent B. Komorowski, a prezydent A. Duda odmówił legalizacji, też wprost kryminalnego aktu potencjalnych krzywd.

Polacy wielokrotnie i ciężko oszukiwani przez polityków PO/PSL nienauczeni doświadczeniem, a kierując się najniższymi uczuciami – jak wspomniałam w ostatnich wyborach, znowu wybrali oszustów politycznych na włodarzy swych miast i powierzyli im swe losy, mieszkania, finanse. PO nawykowo znowu oszukała swych wyborców. W Łodzi i w innych miastach, jak niedawlno wspominałam, nazajutrz po wyborach, wybrani z listy PO włodarze, radykalnie nieraz nawet 80%, 60%, 50% podnieśli opłaty na bilety komunikacji miejskiej, wodę, ścieki czy wywóz śmieci.

W Warszawie nowy prezydent miasta Rafał Trzaskowski nie tylko przywraca nazwy komunistyczne ulic, ale też wycofał się z obietnicy podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli, planuje natomiast podwyżki, ale cen, usług komunalnych – podobnie jak w Łodzi – w transporcie, na wywóz śmieci i ścieków. Wycofał się też skandalicznie z możliwości jaką daje ustawa uchwalona przez Prawo i Sprawiedliwość, by przy zamianie użytkowania wieczystego na własność nieruchomości pod budynkami zastosować dla właścicieli mieszkań zniżki 95% i 98%. Przed wyborami pan Trzaskowski takie zniżki obiecał, ale zaraz po wyborach zmienił obietnicę bonifikaty z 98% do tylko już 60%. W efekcie obiecywana opłata np. ok. 400 złotych, podniesiona została do kilku tysięcy złotych, na co większości mieszkańców i właścicieli lokali po prostu nie stać, a jeśli ktoś zdecyduje się będzie musiał oddać nowemu prezydentowi ostatnie środki oszczędności lub brać kredyty czy pożyczki.

Pan prezydent Trzaskowski taki właśnie znalazł sposób na zapełnienie kasy miasta pieniędzmi, wyrwanymi również swoim wyborcom. Ale pieniądze na propagujący w Warszawie dewiacje żółty tramwaj znalazły się. Zresztą tramwaj zepsuł się zanim ruszył. Tak, wyborcy PO, wyborcy pana Trzaskowskiego znowu z nienawiści narażają na szkody mieszkańców miast, gdzie kłamliwe ekipy PO sami nam zainstalowali. jakoś mi ich nie żal.

Szczęść Boże!

drukuj