Myśląc Ojczyzna


Pobierz

Pobierz

Szczęść Boże!

Witam Państwa po wakacyjnej przerwie.

Jak widzimy środowiska lewicowo-liberalne, które przegrały ubiegłoroczne wybory, nie pogodziły się z przegraną, mimo, iż mają usta pełne frazesów o demokracji i demokratycznym państwie. Dopiero teraz w pełni widać w ich awanturach lekceważenie dla woli większości i ich warcholstwo wobec własnego państwa. Nienawiść i brak odpowiedzialności za losy Polski popycha ich też do zdradliwych zmów przeciwko Polsce w zagranicznych organizacjach. Przegrani ostatnich wyborów gotowi są choćby na krwawe odzyskanie wpływów w naszym kraju, gotowi są podpalić Polskę, gotowi są na różne działania prowokujące innych spokojnych ludzi. Odcięci od, jawnego i niejawnego, nieograniczonego finansowania ze środków budżetu państwa ich wulgarnych działań, antypolskich projektów, pasożytnictwa i szyderstwa z Polski i Polaków, doprowadza ich do bezsilnej, pustej agresji.

PiS, przy nieustannych atakach lewicowców, po raz pierwszy zadbało o polską rodzinę. Realizowane są programy, które poza wsparciem finansowym, mającym zachęcić Polaków do posiadania dzieci, stworzą realne możliwości uzyskania własnego mieszkania. W miarę środków skromnego polskiego budżetu państwowego łatane są skandaliczne dziury i zaniedbania, których dopuszczali się na Polakach nasi poprzednicy.

Opozycja jednak, która Polskę doprowadziła do zapaści, nie ustaje w skłócaniu Polaków z nowymi władzami, skłócaniu kobiet, rodzin, nastawianiu młodzieży przeciwko starszym. Podjudzają górników i pielęgniarki żądając natychmiastowych efektów w postaci bardzo dobrej pracy i jeszcze lepszego wynagrodzenia. Każdy jednak wie, iż są to fałszywe troski, a budżet państwa jeszcze przez wiele lat nie będzie stać na zapewnienie wszystkim dobrobytu.

PO wypędziła wielu młodych ludzi z Polski (ok. 2 mln) tworząc tu dla nich stan beznadziei, w której kwita korupcja od góry do dołu władz. Dziś podjudzają nas byśmy obalili swe władze, organizują bojówki o faszystowskim, chuligańskim charakterze, posuwają się do przemocy. Jawnymi kłamstwami naciskają na niemające wiedzy kobiety do antyrządowych wystąpień. Kłamią najbezczelniej, po projekt antyaborcyjny, który jest teraz w sejmowych procedurach, nie jest projektem rządowym, a obywatelskim. Projekt obywatelski nie przewiduje też żadnej kary więzienia dla kobiety za poronienia. Są to czyste, prostackie kłamstwa i manipulacje nastrojami zastraszonych kobiet.

Obywatelski projekt chce wyłączenia możliwości zabijania ze względu na podejrzenie u nich choroby. Bardzo często bowiem, po urodzeniu się dzieci te okazują się całkowicie zdrowe. A właśnie 90% wszystkich aborcji dokonuje się w Polsce, czyli ok. 1000, ze względu na samo podejrzenie choroby dziecka, czyli z tak zwanych względów eugenicznych. Ten powód zakazu aborcji popiera, jak się wydaje, większość posłów. Wydumanym problemem, wyolbrzymianym celowo, są też przypadki zabicia dziecka poczętego w wyniku gwałtu. W ciągu ostatnich wielu lat, powtarzam wielu lat, było aborcji z tego powodu – ok. pięciu przypadków. A w całym ubiegłym roku tylko jeden. Tu potrzebne nie jest zabicie zdrowego dziecka, a raczej pomoc psychologów dla kobiety, która znalazła się w takiej sytuacji.

Innym kłamstwem, którym podjudza się kobiety przeciwko rządowi, choć powtarzam –  to nie rząd jest inicjatorem projektu, a obywatelskie stowarzyszenia, jest straszenie kobiet, że w razie patologii ciąży rząd zmusi kobietę, by umierała, a ciążę i tak podtrzymywała. Jest to skandaliczne, nieprawdopodobne kłamstwo, gdyż to lekarz prowadzi ciążę kobiet i to on, a nie rząd czy posłowie, decyduje jak działać.

Nie każda kobieta ma na tyle heroizmu, by jak święta Joanna Beretta Molla poświęcić swoje życie, by urodzić swe dziecko i nikt od kobiet takiego heroizmu nie wymaga. Są różne przecież sytuacje rodzinne, życiowe i osobiste. Jeśli ciąża zagrażać miałaby życiu kobiety, to prowadzący lekarz ma prawo podjąć działania dla ratowania życia kobiety, a nie dziecka, chyba, że oczywiście sama kobieta zdecyduje inaczej. I w takiej sytuacji także lekarz za zabicie dziecka nie odpowiada. Tak jest zresztą i w obecnym stanie prawnym.

Zamiast więc, wprowadzania w błąd kobiet i straszenia ich wymyślonymi więzieniami, tylko po to, by te wystraszone kobiety wystąpiły przeciwko rządowi, niech te wszystkie organizatorki czarnych fałszywych protestów pomogą kobietom w trudnych chwilach, wspierają je, a nie wykorzystują jako barykadę dla propagowania lewackiego programu zabijania chrześcijan, pod fałszywymi hasłami wolności wyboru i do politycznej walki z rządem.

Rząd zaś, w miarę możliwości i posiadanych w budżecie państwa, ograniczonych przecież środków, w coraz szerszym zakresie taką opiekę będzie nad kobietami roztaczał. Ale w miarę posiadanych środków. Warto też przypomnieć, że do wspierania kobiet ciężarnych i wychowujących chore dzieci, zobowiązani są w sposób naturalny, w pierwszej kolejności do opiekowania się nimi, osoby najbliższe, ich najbliższe środowiska.

Nie pozwólmy więc, by wykorzystywano nas przeciwko obecnej władzy, która po raz pierwszy od lat, rzeczywiście troszczy się o polskie rodziny, o polskie kobiety i ich dzieci.

Szczęść Boże!

drukuj