Myśląc Ojczyzna


Pobierz

Pobierz

Szczęść Boże!

Wobec kończącej się kadencji Sejmu, odwiedzam wyborców w miastach swojego okręgu, by zdać im sprawozdanie ze sprawowania swego mandatu poselskiego, który powierzyli mi cztery lata temu, oraz by poprosić o powierzenie mi go na następną kadencję. Kiedy robiłam zestawienie i przyglądałam się co mogę zaliczyć do swoich dokonań oraz pozytywów tej sejmowej kadencji, zorientowałam się, że obok aktywności poselskiej, jednym z największych bohaterów mijającej kadencji była TV Trwam i Radio Maryja, które przebojem, bez kompleksów, choć z różnymi przeszkodami zaistniały na korytarzach Sejmu i Senatu, by dokonać rzeczy niezwykłej.

Zwłaszcza TV Trwam pokazując, przy okazji relacji sejmowych batalii w sprawie koncesji dla TV Trwam, prawdziwe oblicze rządzącego układu PO/PSL/SLD. TV Trwam odczarowała mit posła rządzącej koalicji, który robi rzekomo w Sejmie wszystko, by jak głosi rząd PO, wszystkim żyło się lepiej.

TV Trwam i Radio Maryja odczarowały też Sejm, pokazując jak niesprawiedliwie i radykalnie działa on przeciwko polskim katolikom, przeciwko polskiemu Kościołowi i Polsce. TV Trwam i Radio Maryja pokazały nam wszystkim, Polakom arogancję władzy, butę urzędników Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i innych organów państwowych wspólnie zwalczających całą swą siłą katolickie media w Polsce.

Uparcie prowadzone przez TV Trwam i Radio Maryja transmisje z posiedzeń sejmowych i senackich Komisji: Kultury i Środków Przekazu, Administracji, Kontroli Państwowej i in. zajmujących się, z inicjatywy posłów, sprawami TV Trwam, pokazały Polakom prawdziwą twarz obecnej władzy i rządu i moim zdaniem, w jakimś stopniu, przyczyniły się do spadku ich notowań.

TV Trwam i Radio Maryja spełniły tez wielką rolę edukacyjną pokazując, w odróżnieniu od mediów rządowych i komercyjnych, kulturę nadawcy katolickiego, który skupiał się i skupia na sprawach ważnych. TV Trwam nie zajmowała się głupstwami, a łamiąc monopol mediów związanych z władzą mówiła i pokazywała rzeczy, które tamte media skrzętnie w swych przekazach ukrywały.

Można więc powiedzieć, ze TV Trwam i Radio Maryja były szczególnego rodzaju bohaterami mijającej kadencji Sejmu i spełniły istotną funkcję edukacji narodowej, robiąc to przy tym w niesprzyjających warunkach, czasami obrażane i czasem nawet wyśmiewane. Dopiero z perspektywy czasu widać, że przebudzenia Polaków nie byłoby bez pomocy i aktywności TV Trwam i Radia Maryja.

Mamy wiec kolejny przykład wspierania patriotycznych aspiracji Polaków przez instytucję Kościoła katolickiego. Historia z pewnością oceni to jeszcze wyżej. Dlatego też, znając z własnego doświadczenia, ogromne wsparcie mediów katolickich dla dążeń Polaków do wyzwolenia się z ciemiężącego Polskę obecnego układu politycznego, który szykuje się przeciwko nam katolikom, chrześcijanom, który szykuje przeciwko nam również broń muzułmańską, rola mediów katolickich, rola najsilniejszego wśród nich ośrodka toruńskiego jest nie do przecenienia, wprost jest konieczna.

Jako poseł mijającej kadencji, i jeśli Pan Bóg pozwoli, a wyborcy wybiorą, jako ewentualny poseł następnej kadencji, proszę dziś Polaków, Słuchaczy o dalsze konieczne wsparcie dla TV Trwam i Radia Maryja, bez których realizacja ratunkowego dla Polski programu Prawa i Sprawiedliwości będzie bardzo utrudniona, w sytuacji gdyby PiS przejęło po wyborach władzę i utworzyło rząd. Odfałszowanie, po ewentualnej wygranej 25 października, przekazów nowej władzy do społeczeństwa mediów katolickich będzie niezbędne. Wyzwolenie mediów rządowych spod władzy PO/PSL/SLD będzie przy tym wymagało czasu i będzie bardzo trudne.

Drodzy Słuchacze! Jeśli chcecie dobrych zmian w Polsce, proszę Was o wsparcie, szczególnie teraz, TV Trwam i Radia Maryja. Bez nich będzie, też nam posłom, bardzo trudno kontaktować się z Wami bez zafałszowań. A uczciwa wymiana informacji, między władzą a wyborcami, będzie skuteczności i pomyślności w ratowaniu naszej Ojczyzny.

Na spotkaniach z wyborcami, które właśnie odbywam i odbywałam, przekonuje się każdorazowo, jak pożyteczna była i jest praca edukacyjna i informacyjna TV Trwam i Radia Maryja. Poziom wiedzy i orientacja wielu wyborców o rzeczywistej sytuacji Polski, o zagrożeniach są naprawdę imponujące. Wiedza ta z kolei, umacnia i odbudowuje poczucie patriotyzmu i odpowiedzialności za zagrożoną w swym bycie Polskę.

Jeszcze raz więc powiem: dziś wspierając TV Trwam i Radio Maryja wspieramy szansę odbudowy Polski i odrzucenia panoszącej się w niej dziś niesprawiedliwości. Silne media katolickie umocnią też rząd w zbliżającej się nawale antychrześcijańskiego islamu. Bez mediów katolickich mediów nie naprawimy.

Jako poseł mijającej kadencji, dziękuję więc TV Trwam i Radiu Maryja, za umożliwienie i pomoc w sprawowaniu mojego mandatu parlamentarnego, za ochronę udzieloną mi w chwilach napaści na mnie przez lewackie środowiska, gdy broniłam polskiej i katolickiej tożsamości. Dziękuję!

A wszystkim Słuchaczom, Szczęść Boże!

pos. prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz

drukuj