Myśląc Ojczyzna


Pobierz Pobierz

Szczęść Boże!

Mieliśmy ostatnio wydarzenie, które w całej krasie pokazywało oblicze obecnej polskiej, totalnej opozycji, szczególnie PO i Nowoczesnej, ale też i PSL-u, który uważa, że obecne polskie władze Prawa i Sprawiedliwości mają „zatrute serca i zatruwają społeczeństwo”. Tak więc, w ubiegłym tygodniu mogliśmy posłuchać i przyjrzeć się, co PO proponuje Polakom składając tzw. konstruktywne wotum nieufności wobec rządu pani premier Beaty Szydło. Najogólniej, niechlujne, chaotyczne wystąpienie w Sejmie pana Grzegorza Schetyny – szefa PO, było potokiem insynuacji i zwykłych kłamstw nieopartych na jakichkolwiek dowodach (nawet kłamstw co do faktów i liczb). Było też wypowiedzią pomawiającą, czy tez insynuującą rządowi pani premier Beaty Szydło nienawiść do Polaków, Polski i polskich rodzin. Pan G. Schetyna – lider PO oskarżał nas, tj. obecne władze PiS, panią premier, prezydenta A. Dudę i prezesa Jarosława Kaczyńskiego, że np. nie podoba się nam i Polakom, którzy nas wybrali, demokracja i Parlament. Chociaż to przecież dzięki demokracji wygraliśmy wybory i w obecnym Sejmie po raz pierwszy w historii XX/XXI wieku posiadamy samodzielną większość, więc bardzo cieszymy się z demokracji i Parlamentu.

Pan Schetyna ogłaszał też, że partii PiS Polacy nie popierają, że wybrali nas przez pomyłkę, że Polacy nie mogą już na nas patrzeć, bo panu Schetynie powiedział ktoś tak w sklepie, czy na ulicy. I ten zarzut łatwo zweryfikować jako bezradne kłamstwa, gdyż Polacy poparli właśnie w wyborach Prawo i Sprawiedliwość za program, który PiS przedstawiło. Program bardzo konkretny, za program, który wreszcie pozwala osobom w najtrudniejszej sytuacji, rodzinom wielodzietnym „odbić się od dna”  bezradności, ubóstwa i niemożności. Polacy nie przez pomyłkę, jak stwierdził w Sejmie pan Schetyna, głosowali na takie elementy programu wyborczego PiS, jak powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego i obniżenie go dla kobiet z powrotem z 67 do 60, a mężczyznom z 67 do 65 roku życia. Nie przez pomyłkę, jak pokazują sondaże, ponad 70% Polaków popiera program rządu 500+, i to jest 500+ co miesiąc, nie jednorazowo. Nie przez pomyłkę Polacy wybrali program PiS, który osobom starszym powyżej 75 roku życia finansuje coraz szerszy katalog leków. Nie przez pomyłkę polscy przedsiębiorcy wybrali Prawo i Sprawiedliwość, które tworzy nowe, korzystne dla przedsiębiorców warunki do prowadzenia działalności gospodarczej. Obniżono już podatek CIT z 19 do 15%. No przecież polskie rodziny są wdzięczne za zmianę lewackich przepisów, pozbawiających rodziców władzy nad ich dziećmi, za karę, że są biedni, że są muszki w domu i pod karami nakazujących wysyłać do szkoły dzieci już sześcioletnie. Tak więc, pan Grzegorz Schetyna, lider PO, myli się lub złośliwie kłamie z sejmowej trybuny.

Pan G. Schetyna, jaki i pan Sławomir Neumann – jak cała dzisiejsza totalna PO-wsko-KOD-owska-Nowoczesno-PSL-owska opozycja, niepogodzona z tym, ze Polacy odsunęli ich od władzy po 8 latach pasożytowania na polskich zasobach dla prywatnych interesów, dużą część swych wystąpień poświęcili na zastraszanie rządu pani B. Szydło i wszystkich nowych władz utworzonych przez PiS. Mimo, iż wniosek PO miał być konstruktywnym, PO nie przedstawiło żadnego programu pozytywnego, poza tym, że zamiast pani Beaty Szydło premierem miałby zostać szef PO – pan Grzegorz Schetyna. To oczywiście nie miało żadnych szans, gdyż Platforma i reszta opozycji przegrali właśnie wybory i nie mają w Sejmie większości by taki pomysł przeprowadzić, ale opozycji chodziło głównie o możliwość głośnego do mediów nakłamania Polakom i postraszenia. Jedynymi konkretami w wystąpieniach pana Grzegorza Schetyny i Sławomira Neumanna były groźby Platformy, iż cofną wszystkie zmiany, które kojarzą się z Prawem i Sprawiedliwością. Skończą z 500+, bo jak mówią inni politycy PO, Polacy powinni brać kredyty, a nie od rządu wsparcie. Przywrócony zostanie wiek emerytalny do 67 roku życia, koniec z bezpłatnymi lekami dla starszych osób, dzieci znów będą zabierane z byle lewacko rozumianego powodu. Będziemy też „kolegować się” z całym światem, szanować Unię Europejską i wszystkie jej decyzje będziemy w ciemno podpisywać. Przyjmiemy każdą ilość muzułmanów, bo jesteśmy gościnni i europejscy. Zlikwidowane będą nowotworzone Wojska Obrony Terytorialnej, wszyscy wyrzuceni z wojska i służb za zdradę lub niepewną lojalność lub zdradę – zostaną przywróceni.

Pan Grzegorz Schetyna obiecywał tez wielokrotnie, iż za reformowanie Polski, za wspieranie Polaków, polskich rodzin, ochronę polskiej – chrześcijańskiej tożsamości i bezpieczeństwa Polaków zostaniemy, tj. Prawo i Sprawiedliwość i wszyscy tę partię wspierający, rozliczeni. Nasze reformy mają zostać zdeptane i „wyrwane z korzeniami”. Prawo i Sprawiedliwość zostanie zaś „wycięte do kości”, jak zapowiedział też jeden z PO-wskich profesorów. Sam zaś były prezydent B. Komorowski ocenił i wezwał, by nowe władze polskie bić „lagą i dechą”. A były wiceminister zdrowia – pan Sławomir Neumann z Platformy Obywatelskiej, oświadczył, że na Prawo i Sprawiedliwość pomoże już tylko „pałka bejsbolowa”. Grozy dopełnia były prezes Trybunału Konstytucyjnego, który wierzy, że aby obalić Prawo i Sprawiedliwość, „będzie musiała polać się krew”. Czy tego chcecie Słuchacze Radia Maryja? Czy chcecie powrotu do takiego państwa PO, PSL i SLD i nienawistnych sędziów?

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Wszystkim, by Zmartwychwstanie Pańskie umocniło w nas wszelkie dobre nadzieje i wzbudziło radość ze zwycięstwa życia nad śmiercią, ze zwycięstwa dobra nad złem.

Szczęść Boże!

drukuj