Życzenia świąteczne ks. abp Stanisława Nowaka, metropolity częstochowskiego

Zwracam się do Was, wielce drodzy redaktorzy i słuchacze Radia Maryja i Telewizji Trwam z najlepszymi życzeniami bożonarodzeniowymi, noworocznymi z maryjnej Częstochowy, w Roku św. Pawła Apostoła. I dlatego biorę do rąk List św. Pawła do Galatów, gdzie jest obecna wielka prawda o Wcieleniu Boga i o pośrednictwie Maryi w urzeczywistnianiu się tej naprawdę najdroższej dla nas i najpiękniejszej tajemnicy. Bowiem „gdy nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty (…) abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: „Abba, Ojcze!”. A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej”. (Ga 4, 4-7). Wielkim sercem życzę możliwie najpełniejszego otwarcia się na dar Boga. Na dar Boga Żywego. Bóg Ojciec dając nam swojego Jednorodzonego Syna, dał nam siebie. Objawia się to prawdziwie w rzeczywistości Kościoła, do którego przynależymy, rzeczywistości Sakramentów Świętych – zwłaszcza Eucharystii, Słowa Bożego, które z taką obfitością dociera do nas zwłaszcza dzięki Radiu Maryja i Telewizji Trwam. „Aż dotąd doszedł Bóg”- mówi o obecności Chrystusa w Eucharystii Sługa Boży Jan Paweł II. Aż dotąd doszedł Bóg, że wchodzi do naszych domów drogą Słowa Bożego głoszonego przez Radio Maryja i Telewizję Trwam i innych podobnie działających zbawczo katolickich stacji nadawczych. Życzę, żeby za przyjmowaniem tej Bożej obecności drogą katolickich mediów szła wielka radość z posiadania rzeczywistego uczestnictwa w synostwie bożym. My przecież naprawdę możemy zwracać się słowem „Ojcze” do samego Boga. A nawet możemy się przytulać do kolan Boga Ojca i mówić do niego „Abba, mój kochany Ojcze. Tatusiu”. Dzięki przyjęciu łaski Bożego Narodzenia my rzeczywiście możemy cieszyć się obecnością Ducha Świętego w sobie, Jego głosem się modlić. Za tym idzie duch prawdziwej wolności i wielka nadzieja osiągania Królestwa Niebieskiego i przekraczania progu Domu Ojcowskiego w Niebie. „Jeśli bowiem jesteśmy synami, to i dziedzicami z woli Bożej” – powie św. Paweł.
„O święte narodzenie nigdy nie wysłowione” – śpiewamy w kolędzie. Niech Bóg nadal daje moc przekonywania i determinację głosicielom Ewangelii Radia Maryja i Telewizji Trwam. Niech wszystkim słuchaczom i przyjaciołom tych mediów da radość bliskości i przyjaźnienia się z Jezusem. I wciągu Nowego Roku sprzyja Wam po wszystkie dni Najświętsza Dziewica – Ta, która Jasnej broni Częstochowy i króluje Narodowi Polskiemu.
Wszystkiego co najlepsze życzę wraz z modlitwą kolędy i błogosławieństwem. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl