Życzenia świąteczne ks. abp Edmunda Piszcza, pasterza Archidiecezji Warmińskiej

Drodzy słuchacze Radia Maryja.
Każdy wieczór wigilijny przypomina tę tajemnicę wiary, która jest rozumowo trudna do pojęcia. „Oto Syn Boży stał się człowiekiem, podobny do nas we wszystkim z wyjątkiem grzechu”. O tej tajemnicy Wcielenia powiedział potem Jezus tak: „Syn Człowieczy wydany będzie w ręce ludzi”. A słowo „wydać” oznacza, że Bóg wyraził zgodę nalewną ryzykowną sytuację. Pojawił się na świecie jako bezbronne niemowlę, wydane w ręce Matki Maryi i opiekuna św. Józefa. Te ręce broniły Dzieciątka przed Herodem, te ręce Go karmiły, chroniły, wyrażały troskę. Ale potem inne ręce wydały Go na poniżenie, mękę i śmierć na krzyżu.
Drodzy słuchacze, Boże Narodzenie przypomina zatem to zawsze aktualne ryzyko Jezusa „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”, również w twoje i moje ręce. Tak się dzieje zawsze, gdy przyjmujemy Jezusa w Komunii Świętej, wtedy niejako rodzi się w nas, oddaje się w nasze ręce. I tu nasuwa się pytanie, co z Nim zrobimy? Bo Jezus, na którego patrzymy w żłóbku oddaje się nam z ogromną ufnością, z całkowitym zaufaniem. I to jest największy dar – Bóg zaufał człowiekowi, zaufał tobie i mnie.
Drodzy słuchacze Radia Maryja, życzę byśmy tego zaufanie, które Bóg ma do nas nigdy nie zawiedli.
Szczęść Boże.

drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl