fot. www.krzyzkrakow.pl/ Internet

Zabrzmi dzwon „Jan Paweł II”

Już dzisiaj po raz pierwszy zabrzmi dzwon „Jan Paweł II”, który 7 stycznia 2015 roku zawiśnie w krakowskim kościele św. Krzyża. Nowy dzwon będzie bił w  Godzinę Miłosierdzia i w trakcie Apelu Jasnogórskiego.  

Dzwon „Jan Paweł II” poświęci ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski w trakcie Mszy św., która rozpocznie się o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża. Rozkołysany dzwon wówczas zabrzmi dźwiękiem C.

Trzystukilogramowy dzwon został odlany ze spiżu przez ludwisarnię Felczyńskich z Przemyśla. Jest on wotum wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II. Czytamy na nim: „Dzwon ten Jan Paweł II odlano w roku kanonizacji Papieża Polaka A. D. 2014”. Umieszczono na nim również portret Jana Pawła II, jego herb papieski oraz cytat z kazania w Warszawie z 1979 r. „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”.

Dzwon zostanie podniesiony na wieżę 7 stycznia przyszłego roku. Będzie wprowadzany w ruch za pomocą silnika elektrycznego codziennie w czasie odmawiania ulubionych modlitw Jana Pawła II: w Godzinę Miłosierdzia o 15.00 i w trakcie Apelu Jasnogórskiego o 21.00.

„Jan Paweł II” to trzeci dzwon w kościele św. Krzyża, jednej z najstarszych świątyń Krakowa, zbudowanej w XIV w.

Małgorzata Pabis/Nasz Dziennik.pl

drukuj