XXIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

12 lipca, sobota

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. seniora diecezji kaliskiej
Stanisława Napierały

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

godz. 21.20 – oratorium „Jan Paweł II Pielgrzym” (Bazylika jasnogórska)

 

13 lipca, niedziela

godz. 08.00 – Godzinki

godz. 11.00 – Uroczysta Msza Św., której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi
ks. abp Zygmunt Zimowski, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

* * *

20JG_o_tadeusz_rydzykDrodzy Przyjaciele, Słuchacze i Telewidzowie, wszyscy pragnący być podobnymi do ewangelicznego siewcy!

W tym roku, jak zwykle w drugą niedzielę lipca, już dwudziesta trzecia pielgrzymka do naszej ukochanej Pani, najlepszej Matki i Królowej. Tym razem w dzień fatimski – 13 lipca. Rozpoczynamy już w sobotę, 12 lipca, Eucharystią o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi Jego Ekscelencja ksiądz biskup profesor Stanisław Napierała. Potem Różaniec, Apel Jasnogórski i niespodzianka – oratorium, piękne oratorium „Jan Paweł II Pielgrzym”.

W niedzielę, 13 lipca, rozpoczynamy już o godz. 8.00 Godzinkami. Następnie piękne przeżycia: koncerty, świadectwa. Centralna uroczystość o godz. 11.00. Prosimy jednak przybyć dużo wcześniej. Eucharystii będzie przewodniczył i homilię wygłosi Jego Ekscelencja ksiądz arcybiskup Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady do spraw Służby Zdrowia z Watykanu. Zapraszamy więc bardzo serdecznie ludzi służby zdrowia. Będziemy też szczególnie modlić się właśnie za służbę zdrowia i za chorych.

W dwa miesiące po kanonizacji ukochanego Ojca Świętego Jana Pawła II, Papieża, niezwykłego daru Pana Boga dla Kościoła, świata i Polski, największego w historii naszego rodaka – przychodzimy dwudziesty trzeci raz, my, Rodzina Radia Maryja, do naszej najlepszej Matki. Przychodzimy, by słuchać Jej, prosić Ją i stawać się coraz bardziej Jej współpracownikami, ewangelicznymi siewcami dla ratowania dusz ludzkich w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.

Hasłem tej pielgrzymki są słowa „Ze świętym Janem Pawłem II odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi”.

Kochani!

Zapraszamy wszystkich, każdego, kto mnie słyszy, każdego, do kogo wy pójdziecie i zaprosicie. Być fizycznie u Matki Najświętszej, doświadczyć Jej miłości, być obdarowanym Jej łaskami to coś niezwykle wielkiego. Tego doświadczenia nie daje uczestniczenie dzięki radiu czy telewizji.

Kochani, na każdego czeka Matka Najświętsza. Czeka na swoich uczniów, na swoje dzieci, współpracowników. Czeka na Ciebie i czeka na mnie. Nie mów, że nie teraz, że na przyszły rok. Dziś, teraz jest czas łaski. Co będzie w przyszłym roku czy potem – nie wiemy. Liczy się teraz. Zapraszamy w imieniu Matki Najświętszej.

Bóg zapłać wszystkim organizatorom, kapłanom, siostrom zakonnym, świeckim przyjaciołom. Już jest bardzo mało czasu, śpieszmy się, organizujmy tę pielgrzymkę wszyscy duchowni i świeccy, kapłani, duszpasterze, siostry zakonne i apostołowie świeccy, bracia zakonni.

Do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown zapraszamy Rodzinę Radia Maryja z Kanady i USA w pierwszą niedzielę lipca. Bóg zapłać!

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

Dyrektor Radia Maryja

drukuj