Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję


Pobierz

Pobierz

Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję

Telegram do Ojca Świętego Franciszka odczytany na Jasnej Górze 13 lipca 2014 r. podczas XXIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja

Wasza Świątobliwość, Najukochańszy Ojcze Święty!

Uczestnicy XXIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja przesyłają Waszej Świątobliwości z Jasnej Góry, duchowej stolicy Polski, wyrazy najwyższego szacunku wraz z darem modlitwy. Ze wzruszeniem i wdzięcznością przyjęliśmy błogosławieństwo papieskie i z nim związany dar łaski odpustu zupełnego dla uczestniczących w tegorocznym pielgrzymowaniu Rodziny Radia Maryja do Pani Jasnogórskiej.

Podczas uroczystej Eucharystii, sprawowanej przez Pasterzy naszego Kościoła pod przewodnictwem JE Ks. Arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego, przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Służby Zdrowia, w naszym dziękczynieniu wyraziliśmy radość z niedawnej kanonizacji Jana Pawła II. Przybyliśmy do Maryi i Jej Syna z radosnym hasłem: „Ze świętym Janem Pawłem II odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi!”. Ono nas łączy i zobowiązuje do stałej aktywności w dziele nowej ewangelizacji.

W nasze wspólnotowe dziękczynienie wpisaliśmy również to, iż od 15 lutego br. katolicka Telewizja Trwam uzyskała wreszcie należne jej miejsce na multipleksie. W podejmowaniu różnych form walki o dostęp Telewizji Trwam do multipleksu, wsparci stanowiskiem naszych Pasterzy wyrażonym przez Konferencję Episkopatu Polski, byliśmy pewni, że działamy w słusznej sprawie i kolejne zwycięstwo przyjdzie przez Maryję.

Wasza Świątobliwość!

Przybyliśmy do Pani Jasnogórskiej, aby Ją również przebłagać za zniewagi i bluźnierstwa obecne w otaczającym nas świecie. Wiemy, że obronimy nasze rodziny, naszą młodzież, obronimy życie każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, obronimy lekarzy, którzy opowiadają się za respektowaniem klauzuli sumienia w posłudze lekarskiej, jeśli będziemy z Matką Najświętszą. Przybyliśmy przed Jej Cudowny Obraz na Jasnej Górze, aby wypraszać u Niej umocnienie w walce ze złem. Razem ze św. Janem Pawłem II każdy z nas głosi nieustannie Matce Najświętszej: Totus Tuus.

Zapewniamy Waszą Świątobliwość o naszej stałej modlitwie we wszystkich intencjach Ojca Świętego, o bezgranicznej ufności i synowskim oddaniu.

W imieniu kilkusettysięcznej rzeszy pielgrzymów.

 

Jasna Góra, 13 lipca 2014 r.

drukuj