Jesteśmy narzędziami w ręku Pana

 


Pobierz

Pobierz

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja, podczas XXIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Pan Bóg jest naszym Ojcem. My jesteśmy tylko narzędziami w ręku Pana Boga. Matka Boża nas wszystkich tu, w Radiu, zgromadziła. Wielu nas pracuje w Radiu: ludzie świeccy, siostry zakonne, ojcowie redemptoryści, i – wyobrażacie to sobie – my się nie sprzeczamy. Jak coś potrzeba, to ojciec Król zakróluje i już jest. Wiecie, jaka jest tego tajemnica? Służymy Panu Bogu, Matce Najświętszej, a nie robimy klubów wzajemnej adoracji i nie wpatrujemy się w siebie, tylko przed siebie. Realizujemy zadania. Patrzymy na te zadania, które trzeba zrealizować. Wszędzie tak trzeba. Ksiądz arcybiskup przewodniczący dzisiejszej Liturgii przyjechał z Watykanu i dał nam zadanie. Przypomniał nam za Ojcem Świętym Janem Pawłem II: „odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi”. A więc do roboty.

Zapraszamy Was wszystkich bardzo gorąco do tego i dziękujemy Wam za każdą posługę. Księdzu Arcybiskupowi dziękujemy, że przyjechał z Rzymu ze swoim sekretarzem ks. prałatem Piotrem, który pochodzi z diecezji radomskiej, i z ks. proboszczem, też prałatem, z Chicago, od św. Ferdynanda. Jest to kapłan, który jest nam bardzo życzliwy. Wszystkim dziękujemy. Księdza Arcybiskupa proszę, aby powiedział o tej atmosferze, o tym, jak tu się ludzie modlą. Ileż to już godzin? Wielu już o 6.00 rano było na tym placu, a niektórzy całą noc się modlili. Byli jeszcze wczoraj. Tu jest taka modlitwa i tu jest entuzjazm. Proszę powiedzieć Ojcu Świętemu, że go kochamy. Ksiądz arcybiskup powiedział: chętnie. Proszę zapewnić o naszej modlitwie. Tu przyjechało nas wielu, ale tak jak popatrzymy na Polskę i na świat, to nawet co 50. słuchacz nie przyjechał. Gdybyśmy tylko przez 50 pomnożyli, ilu jest słuchaczy Radia Maryja?

Ostatnio w pewnej sondażowni powiedzieli dwie rzeczy. Powiedzieli, że najsłabsza telewizja i najmniej atrakcyjna – nie wiem, na czym ta atrakcja polega – to Telewizja Trwam. Jestem, pamiętam, czuwam i trwam. Najbardziej pluralistyczny, najwłaściwszy redaktor to nie będę mówił – bardzo krótkie nazwisko. Wy sobie sami sondaże sprawdzajcie. Po to mamy rozum. Kochani, do pracy. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zorganizowali tę pielgrzymkę. Dziękujemy naszym pasterzom, każdemu po kolei, ale pozwólcie, że powiem też o Kaliszu. Dzisiaj swoje praprymicje miał ksiądz biskup nominat Łukasz. To jest Kalisz. My Kalisz pamiętamy dobrze. Tam przychodzimy do św. Józefa. Niech prowadzi i niech dodaje mocy. Dziękujemy wszystkim tym kapłanom. Co byłoby bez kapłanów? Tu są kapłani z różnych stron Polski i świata: z Afryki, z Ameryki Północnej, z Kazachstanu, z byłego Związku Radzieckiego, z różnych stron. Bóg zapłać wszystkim kapłanom. Dziękujemy siostrom zakonnym oraz służbie zdrowia. Jest również z nami przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Apostolstwa Chorych. Kochane Siostry, kochani Bracia ze służby zdrowia, lekarze! Bóg zapłać Wam za to, że mimo iż nie macie łatwo, dbacie o człowieka, i dziękuję Wam za to, że dzisiaj jesteście z nami. Bóg zapłać za obronę życia. Jak ks. bp Stanisław Napierała powiedział: „prof. Chazan urasta do symbolu walki cywilizacji przeciwko antycywilizacji ciemności”.

Dziękujemy, że bronicie życia, że służycie człowiekowi od poczęcia do naturalnej śmierci. Róbcie tak dalej. Brońmy tych, którzy bronią życia, a którzy są prześladowani. To jest hańba, żeby ukarać za obronę życia w Polsce, w kraju Jana Pawła II. Nie tylko szpital, nie tylko lekarzy, ale wszystkich podatników. Niech się Warszawa wstydzi. Stańmy w obronie profesora w Warszawie, pielęgniarki w Rzeszowie i wszędzie, gdzie bronią życia. Brońmy wszyscy razem. I jeszcze jedno – odnawiajmy oblicze ziemi. Za chwilę oddamy się Matce Bożej. Kochani, odnawiać oblicze ziemi to nie być śpiącym. Przy radiu możecie zasnąć nie dlatego, że jest ono nudne, tylko że cały czas chodzi na okrągło. Ile to ludzi ma włączone radio dzień i noc. Nawet jak śpią. Nie wiem, jak oni to robią, ale tak jest.

Najwięcej zła jest wtedy, gdy tzw. dobrzy nic nie robią. Dlatego wszyscy czyńmy dobro – chorzy, zdrowi. Ci, którzy z domu nie mogą wychodzić, też to mogą robić. Po pierwsze – modlitwa, a po drugie – bądźmy wszyscy razem. Pierwsze zadanie dla nas – mówcie jedni drugim, że jest Radio Maryja. Mówcie tym ludziom młodym, tym 3 milionom ludzi młodych, którzy wyjechali z Polski, telefonujcie do nich i mówcie, że jest Radio Maryja, że można go wszędzie słuchać, i oglądać Telewizję Trwam. Na całym świecie. Jeżeli nie przez satelitę czy stacje naziemne to przez internet. Kochani, trzeba odzyskać całą Polskę. Polska to po łacinie „Polonia”. Mówcie, że jest takie Radio. To jest pierwsze zadanie. Drugie zadanie – brońcie wszystkich dzieci. Wczoraj powiedziałem o tej strasznej ideologii. Ksiądz biskup mówił wczoraj o gender. Przeżyliśmy nazizm, komunizm, marksizm, a teraz genderyzm. Jak temu sprzeciwiają się mądrzy dorośli i młodzież, nawet nastolatkowie, to są ci wrogowie ludzi, Pana Boga, człowieka, idą już do przedszkoli, także w Polsce, i tam zatruwają umysły dzieci. Na wielu uniwersytetach w Polsce są przygotowywani do tego młodzi ludzie i idą i powtarzają za tymi propagandzistami i gorszą dzieci i młodzież.

Wczoraj rektor naszej uczelni o. Zdzisław Klafka przyniósł mi świeżo wydrukowaną książkę „Rewolucja genderowa”. Kochani, jest wiele takich książek. Bierzcie i czytajcie. Musimy wiedzieć, co się dzieje, musimy uratować Polskę, bo wzięli się za przedszkolaków i za dzieci. Tu też prośba jest do polityków. Polityka, jak mówi Papież Franciszek, to najwyższy stopień realizowania przykazania miłości bliźniego. Politycy, kochajcie Polaków. Służcie im, nawet gdyby Was mieli ze czci odrzeć. Gdyby Was z dobrego imienia odzierali, służcie Polakom. Zjednoczcie się wszyscy w służbie człowiekowi, w służbie przykazania miłości bliźniego. Prosimy Was o to. A więc wiemy już: przeciwstawiając się złu, czynimy dobrze. Mówcie, że jest Radio Maryja. Oddajmy się Matce Bożej, żeby w nas i przez nas zwyciężała.

drukuj