Daj nam być podobnymi do św. Jana Pawła II

 

Audio MP3

Pobierz

 

 

 

 

 

Rozważania apelowe o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja (XXIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, 12.07.2014 r.)

Matko Najświętsza, nasza Pani i Królowo.

Już po raz XXIII przychodzi do Ciebie Rodzina Radia Maryja. Pierwszy raz przybyliśmy, gdy radio było zagrożone. Wydawało się, że moce ludzkie zniszczą to dzieło. Teraz przychodzimy co roku, aby Cię słuchać, żeby robić rachunek sumienia. Przychodzimy, żeby stawać się coraz bardziej Twoimi uczniami, uczniami Twojego Syna.

Ojciec Święty Jan Paweł II kiedyś na placu św. Piotra powiedział do nas, do Rodziny Radia Maryja: „Tylko sprawujcie się dobrze. Rodzina Matki Boskiej musi się dobrze sprawować”. Jesteśmy Twoją rodziną. Jesteśmy Twoimi dziećmi i chcemy być jak najlepszymi Twoimi dziećmi. Dziękujemy Ci za Twoje prowadzenie. Za to, że pod Twoim imieniem możemy iść przez ziemię. Dziękujemy Ci za to, że możemy dawać świadectwo o Chrystusie w dzisiejszym świecie. Ojciec Święty powiedział do nas wyraźnie, a nie raz mówił do nas, do Rodziny Radia Maryja: „Trzeba dawać świadectwo prawdom i wartościom, które wyznajemy jako chrześcijanie”. W rodzinie, w miejscu pracy, w szkole, w domu. Taka ewangelizacja (głoszenie Chrystusowego orędzia, zarówno świadectwem życia, jak i słowem) nabiera swoistego charakteru i szczególnej skuteczności.

Powinniśmy być jak miasto na górze, jak widoczna dla wszystkich lampa na świeczniku, aby nasze światło świeciło przed ludźmi podobnie, jak latarnia morska, która wskazuje drogę do bezpiecznego portu. Matko Najświętsza dziękujemy Ci dzisiaj za każdego z naszej Rodziny, który daje świadectwo o Chrystusie. Dziękujemy Ci za każde świadectwo. Dziękujemy za ostatnie świadectwa w obronie Ewangelii, w obronie Krzyża, w obronie Męki Pańskiej, za ostatnie świadectwo w obronie życie ludzkiego. Dziękujemy za świadectwo tych, którzy podpisali wyznanie wiary, wszystkich lekarzy, przedstawicieli służby zdrowia. Dziękujemy Ci za wszystkich ludzi, którzy odważnie dają świadectwo prawdzie.

Ojciec święty powiedział do nas: „Macie wiele do zrobienia w Polsce”. Ileż razy mówił to do nas. Mówił: „Jesteście podobni do ewangelicznego siewcy, który wyszedł siać”. Uzdolnij nas wszystkich, byśmy byli ewangelicznymi siewcami, by nikt nie stał z boku, obojętnie, żeby nikt nie zgadzał się na rozprzestrzenianie zła, żebyśmy zawsze zło dobrem zwyciężali. Przebudź jeszcze wszystkich tych, którzy śpią, którzy są obojętni, którzy nie reagują na zło. Do zwycięstwa zła potrzeba tylko, aby dobrzy nie byli aktywni. Daj nam być aktywnymi. Wszystkim, chorym, starszym, dzieciom, młodzieży, rodzinom, Polakom w  ojczyźnie i rozsianym po świecie. Daj nam być chociaż trochę podobnymi do największego z rodu Słowian i Polaków – Ojca świętego, św. Jana Pawła II.

drukuj