XXII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja Jasną Górę

XX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

13 lipca, sobota

godz. 18.00 – Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. diecezji świdnickiej Ignacego Deca.

godz. 20.20 – Różaniec

godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

14 lipca, niedziela

godz. 08.00 – Godzinki

godz. 11.00 Uroczysta Msza Św., której przewodniczyć będzie ks. abp Sławoj Leszek Głódź – metropolita gdański, delegat KEP ds. Telewizji Trwam. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo – metropolita częstochowski, przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia


***

 

Rodzina Radia Maryja idzie do Matki

Kochana Rodzino Radia Maryja,
Drodzy Przyjaciele

 

W jednej z pieśni śpiewamy „gdzież my o Matko, ach gdzież pójdziemy …”. Polacy idą przez całe tysiąc lat do Matki Najświętszej, a Ona prowadzi nas do Jezusa. Ona jest naszą matką – Rodzina Radia Maryja idzie do Matki. W sercu Polski jest serce matki.

Kolejne spotkanie: XXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę (całej rodziny Radia Maryja) rozpocznie się w drugą niedzielę lipca o godz. 8.00. Przed południem o godz. 11.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp Sławoja Leszka Głódzia, a homilię wygłosi ks. abp. Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący komisji Episkopatu ds. mediów. Dzień wcześniej w sobotę (13 lipca) o godz. 18.00 sprawowanej Eucharystii przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji świdnickiej ks. bp. Ignacy Dec.

Idziemy pod hasłem „Mocni wiarą”. Idziemy modlić się – w dalszym ciągu – o wolność słowa, o wolność dla katolików, o nie dyskryminowanie katolików. Widzimy tę dyskryminację przez odbieranie możliwości medialnych. Nie przyznanie nawet jednego miejsca na multipleksie cyfrowym dla Telewizji Trwam, jedynej katolickiej telewizji. Czy to jest normalność?

Zniewalanie w wypowiedziach, brak wolności słowa, prowadzi do następnych zniewoleń. Wiemy o tym bardzo dobrze. Demokracja bez wartości zamienia się w jawny lub ukryty totalitaryzm. Czy to nie jest już ta droga w Polsce?

Zapraszamy was wszystkich, całą Rodzinę Radia Maryja. Zapraszamy bardzo gorąco na tę już XXI pielgrzymkę. Na Matce Najświętszej nigdyśmy się nie zawiedli. Trzeba tylko iść i prosić. Gdzież my Matko pójdziemy jak nie do Ciebie? Gdzie znajdziemy pomoc i ratunek? Gdzie znajdziemy miłość, która doprowadzi nas do tej największej Miłości, do Jezusa Chrystusa? Tylko u Ciebie.

Kochani, jeszcze jedna prośba, Rodzina Radia Maryja nie organizuje w tym czasie innych pielgrzymek. Wszystkie siły mobilizujemy na Jasną Górę. To będzie modlitewne oblężenie Jasnej Góry.

Śpieszmy się i szybko organizujmy tę pielgrzymkę. Nie odkładajmy tego na potem. Już najwyższy czas. Do zobaczenia! Wszyscy – cała „Kochana Rodzino” na Jasnej Górze, u naszej „Kochanej Mamy”.

 

 

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR,

Dyrektor Radia Maryja i TV Trwam 

 

drukuj