XVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Telegram do Ojca Świętego Benedykta XVI

[flowplayer src=’https://www.radiomaryja.pl/flowplayer/wideo/2010.07.11.telegram.flv’]

Wasza Świątobliwość, Najukochańszy Ojcze Święty,

Już 18. raz Rodzina Radia Maryja przybyła do Pani Jasnogórskiej, aby w dziękczynnej modlitwie wyrazić wdzięczność za Jej opiekę nad Radiem Maryja i wszystkimi dobrymi dziełami wyrosłymi w klimacie stworzonym przez tę rozgłośnię.

W Roku Kapłańskim otrzymaliśmy w Polsce wspaniałe dary z Nieba. Były to: kanonizacja świętego arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego oraz wyniesienie został na ołtarze kapłana – męczennika Jerzego Popiełuszki. Pan Bóg w odpowiednim czasie daje nam znaki przez swoich świętych i błogosławionych. Staramy się te znaki odczytać i rozumieć. Potrzebne są one Polsce właśnie teraz. Tragiczna katastrofa polskiego samolotu pod Smoleńskiem i śmierć tak wielu osób – z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim na czele – ofiarnie służących Polsce, a także zaraz potem katastrofalna powódź nawiedzająca znaczne obszary kraju wywoływały ból i żal. Jedynie modlitwa do Pana Boga oraz ufność w Miłosierdzie Boże pomagały nam wszystkim z nadzieją spoglądać w przyszłość. Tę nadzieję podtrzymywały również słowa Waszej Świątobliwości o solidarności i łączności w modlitwie przekazane nam po tych bolesnych wydarzeniach. Dodawały nam one otuchy. Serdecznie za to dziękujemy.

Najukochańszy Ojcze Święty,

Przybyliśmy do Pani Jasnogórskiej, aby w modlitwie wraz z Pasterzami Kościoła w Polsce, prosić Maryję o Jej opiekę nad dalszą posługą ewangelizacyjną Radia Maryja i Telewizji „Trwam”. Przed kilku dniami rozpoczął się rok dziękczynienia Maryi w związku z 60. rocznicą założenia w Polsce „Nowenny” do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rodzina Radia Maryja w tych wydarzeniach już uczestniczy i będzie aktywnie brać w nich udział przez cały nadchodzący rok. W swej wdzięcznej pamięci zachowujemy bowiem wręcz heroiczną posługę ewangelizacyjną w Radiu Maryja Ojców Redemptorystów, którzy sprawują również opiekę nad wizerunkiem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Prosimy Waszą Świątobliwość o przyjęcie zapewnienia o naszym synowskim oddaniu oraz o codziennej modlitwie milionów Polaków prowadzonej na antenie Radia Maryja we wszystkich intencjach Waszej Świątobliwości.

W imieniu kilkusettysięcznej rzeszy pielgrzymów oraz milionów uczestniczących w modlitwie za pośrednictwem Radia Maryja i Telewizji „Trwam”:

Jasna Góra, 11 lipca 2010 r.

drukuj