Radio Maryja zwiastunem narodowego przebudzenia

„Musimy siać, choć wiatr porywa ziarno… Musimy siać, musimy tworzyć cud” – mówią słowa jednej z najpopularniejszych pieśni Rodziny Radia Maryja w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. To nie były puste słowa. Wbrew przeciwnościom osamotnione i wyśmiewane Radio mówiło prawdę o naszej narodowej rzeczywistości.

I cud żniw zaczął się dokonywać. W 2005 r. porwała Polaków idea odnowienia Rzeczypospolitej, dziś głośno mówi się o układzie okrągłostołowym, o konieczności rozliczenia afer, potrzebie lustracji i dekomunizacji, o białych plamach historii. A nade wszystko do katolików coraz bardziej dociera groźba rugowania wiary – zasad z niej płynących, a nawet jej symboli – z życia publicznego. Coraz głośniej wybrzmiewają kwestie konieczności obrony niszczonej polskiej rodziny. Obecnie tematy te podnoszone są otwarcie, także przez wielkonakładowe media i polityków pierwszych stron gazet – także tych, których żegnaliśmy po smoleńskiej tragedii: śp. Lecha Kaczyńskiego, Zbigniewa Wassermanna, Janusza Kurtykę…

Z okazji XVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę „Nasz Dziennik” przypomina, jak – wbrew atakom ze wszystkich stron – Radio niosło głos ewangelicznej nadziei, jak jednoczyło Polaków zatroskanych o swoją Ojczyznę i często niewidzących wyjścia z wielorakich kryzysów; łączyło i mobilizowało, gdy Polska wydawała się pogrążać w liberalnej magmie laickiej ideologii, na którą choruje dziś Europa.
Radio Maryja jest ciągle potrzebne. Do zrobienia jest jeszcze bardzo wiele, a obecne władze naszego państwa za nic mają to, bez czego Polska nigdy Polską nie będzie – tysiącletnią więź Narodu z Kościołem. Bez Radia nie można sobie wyobrazić wolnej Polski. Niech ten katolicki głos w naszych domach nie zamilknie, niech go już nic nie tłumi i nie zagłusza. Przed Jasnogórską Królową – Patronką Radia, oddając się Jej do dyspozycji, pokażmy naszą jedność, solidarność, siłę i gotowość do działania. Wszystkim Ojcom posługującym w Radiu Maryja na czele z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem, wszystkim Wolontariuszom tej wyjątkowej rozgłośni życzymy wielu Bożych łask, darów Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej na trudny czas siania prawdy w naszych sercach.

Beata Falkowska

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl