XVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Powitanie pielgrzymów

[flowplayer src=’https://www.radiomaryja.pl/flowplayer/wideo/2010.07.10.powitanie.flv’]

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica!
Dziś na Jasnej Górze rozpoczęła modlitewne czuwanie XVII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

Głównym punktem dzisiejszej modlitwy jest Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem, jak słyszeliśmy ks. bpa Edwarda Frankowskiego, pomocniczego biskupa Sandomierza.

W imieniu gospodarzy tego miejsca, paulinów, których Opatrzność Boża postawiła ponad 600 lat temu na tym świętym miejscu, aby szerzyć chwałę i cześć Maryi, witam serdecznie i pozdrawiam ks. bpa Edwarda, głównego celebransa, witam ordynariusza diecezji łomżyńskiej ks. bpa Stanisława Stefanka.

Jak najserdeczniej witam ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka, jego współbraci redemptorystów, współpracowników, czcigodnych duszpasterzy. Witam Was kochani pielgrzymi, Rodzino Radia Maryja, którzy u stóp Matki Bożej Królowej Polski chcecie dziękować i prosić o dalszy rozwój jedynej w kraju, całkowicie polskiej, katolickiej i społecznej rozgłośni jaką jest Radio Maryja.

Niech Wasza pielgrzymka przebiegająca w cieniu toczonej w tym roku bitwy o krzyże, obchodów 70. Rocznicy zbrodni katyńskiej, katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem oraz nadal doświadczanych skutków tegorocznej powodzi. Ale również w miesiącu naznaczonym blaskiem rocznic wielkich zwycięstw Polaków m. in. pod Kłuszynem i Grunwaldem. Niech Wasza pielgrzymka do Królowej danej ku obronie naszego Narodu i Wasza gorąca modlitwa przyniesie błogosławione owoce i pokój dla udręczonego Narodu, rodzin, dla Kościoła i całego świata.

Dziękujemy Wam za to, ze pielgrzymujecie na Jasna Górę, do tego miejsca zawierzenia gdzie od wieków przychodzili Polacy, szukając pociechy, światła, umocnienia w chwilach trudnych, gdzie przychodzili z dziękczynieniem za otrzymane łaski.

Drodzy pielgrzymi Rodziny Radia Maryja, przybywacie na Jasną Górę, do Sanktuarium wielkiej nadziei. Tu nieustannie przypominana jest prawda, że Matka Boża jest wielką Chlubą naszego narodu. Tu lepiej uświadamiamy sobie, że nasze Zycie jest wpisane w długą genealogię dziejów, których autorem jest sam Bóg. Tutaj bierzemy w swoje ręce najważniejsze sprawy, wsłuchani najpierw w Słowo Boże. To miejsce wzywa do refleksji, przemyśleń, duchowej przemiany, tu tak hojnie szafowany jest Sakrament Pokuty i Pojednania.

W tym roku na Jasnej Górze przeżywamy Jubileusz Stulecia przekazania przez św. papieża Piusa X koron dla Dzieciątka Jezus i Matki Bożej w znaku jasnogórskiego obrazu. W tym roku jako wotum wdzięczności wierzący Naród polski pragnie ufundować nowe korony i suknie od kochającego, wierzącego narodu polskiego dar.

Uroczystość nałożenia nowych koron i sukni odbędzie się w pierwszą sobotę września. Niech w tym wotum dla Matki Bożej będzie można dostrzec bijące serce Narodu.

Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary jakie złożycie podczas tej Mszy świętej. Niech służą one uświetnieniu tego miejsca na większą chwałę Boga i Matki Najświętszej.

Serdeczna Matko, Opiekunko ludzi, miej w szczególnej opiece Rodzinę Radia Maryja, ojca dyrektora, ojców redemptorystów i wszystkich którzy kochają Pana Boga, Kościół, Polskę, ludzi.

Gwiazdo Nowej Ewangelizacji prowadź nas wszystkich do Chrystusa, jedynego Zbawiciela człowieka.

Niech Wasza modlitwa popłynie i zaleje ziemię Bożą mocą.

Szczęść Wam Boże!

drukuj