Przed XVIII Pielgrzymką Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Kochana Rodzino Radia Maryja

W szczególnym miesiącu dla Polski, w tym rocznic wielkich zwycięstw Polaków. Zawsze przy niezwykłej modlitwie i oddaniu Matce Najświętszej rodaków. 4 lipca wielkie zwycięstwo pod Kłuszynem przed czterystu laty. Wyciszane systematycznie pod Kłuszynem koło Smoleńska. 15 lipca sześćset lat temu zwycięstwo pod Grunwaldem. Gdy Polska była w niebezpieczeństwie ze strony krzyżackiej, opuszczona przez Europę. Z Bogurodzicą na ustach i w sercu król Jagiełło z dzielnymi rycerzami ocalił Polskę. Są jeszcze inne, mocne aż do najbliższego nam czasu daty i rocznice, a my myśląc o nich idziemy wzorem najwspanialszych Polaków do Matki Najświętszej. Do Królowej danej ku obronie naszego narodu. Idziemy, Rodzina Radia Maryja, szczególnie miłująca Pana Boga, Kościół, Matkę Najświętszą i Ojczyznę. Idziemy już osiemnasty raz do naszej Pani i Królowej. Kochani zapraszamy was wszystkich.

Kochana Rodzino Radia Maryja zapraszamy was, ludzi podobnych do ewangelicznego siewcy. Mamy wiele do dania Matce Najświętszej i zawierzenia Jej. Zapraszamy was wszystkich, którym zależy na ratowaniu każdej duszy w Polsce i na świecie. Którym zależy na najbliższych. Nasze wspaniałe modlitewne oblężenie rozpoczynamy w najbliższą sobotę o godzinie 18 Eucharystią. W niedzielę od godziny 8 rano, już jesteśmy na placu modlitwy. Tuż przed murami Jasnej Góry. O godzinie 11 centralna uroczysta Eucharystia. Kończymy nasze spotkanie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15. Przybądźmy już po spowiedzi w łasce uświęcającej. Kochani zabierzmy ze sobą najpierw życzliwość i to co potrzebne np. krzesełka rozkładane, używane leki, butelkę wody, parasol-może się on przydać przeciw słońcu i przeciw deszczowi, chociaż tego nie zapowiadają. Kochanych i dzielnych organizatorów grup prosimy, by każdemu dali karteczkę. Każdemu z grupy karteczkę z numerem telefonu do organizatora, na wypadek zagubienia się i informacją gdzie jest zaparkowany autobus. Prosimy też o zabranie dowodów osobistych, będzie ważna zbiórka podpisów. Myślę, że każdy z nas będzie za tą sprawą, której poparcia chcą bardzo wartościowi ludzie. Na placu będzie recepcja, by zgłaszać swoje punkty, z których przyszła pielgrzymka i otrzymać informacje rożne. Będą też namioty, a w nich materiały darmowe, również materiały Fundacji Nasza Przyszłość z dobrymi książkami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Liczymy na waszego ducha apostolskiego, żeby każdemu zanieść jakieś dobre słowo, coś dobrego z Jasnej Góry. Będą anteny do odbioru telewizji Trwam i namioty SKOKów Stefczyka.

Kochana Rodzino Radia Maryja i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Każdy z was wie, że Radio Maryja jest darem nieba i solidarnej współpracy dobrych rodaków na nasze czasy. Utrzymuje się tylko dzięki ludziom mądrym, odpowiedzialnie myślącym i wspierającym. Czy kiedyś nastąpi czas, by wszyscy słuchacze chcieli to zrozumieć i czynić. Myślę, że może nastąpi, jest zawsze nadzieja. Jak dotąd jest to w sumie mała grupa pomagających. Jak co roku także i teraz prosimy o pomoc, bardzo was prosimy o pomoc. Niech ta pomoc będzie symboliczną różą dla Matki Bożej, tam na Jasnej Górze. To znaczy zamiast róży złóż ofiarę na Jej radio. Prosimy, by składać te ofiary do przygotowanych skarbonek w namiotach, po lewej i prawej stronie placu, przed szczytem. Czyli placu na, którym będziemy zgromadzeni na modlitwie. Po lewej i prawej stronie. Składamy te ofiary w kopertach z nazwiskiem i adresem ofiarodawców w namiotach, które będą pomiędzy namiotami Fundacji Nasza Przyszłość, po lewej i prawej stronie placu. One będą oznakowane. Wszystkich ofiarodawców wpisujemy do specjalnych ksiąg, dla pamięci potomnych, które to księgi w następnym roku Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, składamy na ołtarzu na Jasnej Górze. Chciałbym powiedzieć też, że ofiara zbierana podczas kolekty tzw. tacy, jest przeznaczona na utrzymanie Jasnej Góry, która ma ogromne wydatki. Kochany, nie mów potem-pójdę na Jasną Górę, potem pojadę. Może na drugi rok, może w innym czasie będę na Jasnej Górze, przecież jeszcze mam czas. Nie, potem znaczy nigdy. Teraz jest czas szczególnych łask, teraz. Zapraszamy was wszystkich, pociągami, autobusami, samochodami prywatnymi, na różne sposoby. Kochani, bracia i siostry. Kochani siewcy, podobni do ewangelicznego siewcy do zobaczenia u tronu Matki Najświętszej już w najbliższym czasie. Zaczynamy w sobotę o 18, a w niedzielę nasze, centralne spotkanie. Zapraszamy. Zapraszamy was bardzo gorąco. Tak jak rycerze pod Grunwaldem na czele z Władysławem Jagiełłą, z Bogurodzicą Dziewicą, tym pierwszym Hymnem Polski na ustach i w sercach idziemy do Matki Najświętszej. Też w niełatwych czasach. Ale zawsze łaska Boża jest większa. A uczniowie Chrystusa zawsze mają pod prąd. A więc alleluja i do przodu.

o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR – dyrektor Radia Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl