XVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Apel Jasnogórski – rozważanie apelowe poprowadził o. Tadeusz Rydzyk CSsR

[flowplayer src=’https://www.radiomaryja.pl/flowplayer/wideo/2010.07.10.apel.flv’]

Matko Najświętsza, Matko wszystkich ludzi, każdego z nas. Dana nam przez konającego na krzyżu Najświętszego Odkupiciela, Bożego i Twojego Syna za Matkę!

Stajemy przed Tobą jak Ojce, jak wszyscy ludzie wierzący różnych języków i kultur. Stajemy jak wszyscy Polacy – każdy, nawet taki, który w nic nie wierzy. Przychodzi do Ciebie po raz 18- ty Rodzina Radia Maryja – Twojego Radia.

Pierwszy raz przyszliśmy, gdy istnienie Twojego Radia było zagrożone i pomogłaś, uratowałaś

Przychodzimy co roku, by Ci dziękować, by Cię słuchać, słuchać, czego od nas pragniesz, by Ci zrobić jak dobre dzieci radość.

Przychodzimy być świadkami Miłości – Bożej Miłości i miłości do człowieka, by być solidarnymi z Panem Bogiem i człowiekiem. Twój umiłowany Syn Jan Paweł II mówił „Nie ma solidarności bez miłości” -Ale nie ma też miłości bez solidarności – tzn. trzeba być jeden z drugim, nigdy jeden przeciw drugiemu!

Miłość, to być odpowiedzialnym za Boże i ludzkie prawa w czasie krótkiego doświadczenia ziemskiego życia.

Sami nie damy rady być takimi być, dlatego oddajemy się całkowicie Tobie!

Każdy człowiek i każdy Polak, który chciał z życia uczynić wielką przygodę – żyć w Miłości do Boga i człowieka, oddawał się Tobie, bo jak mówił św. Bernard:

„Idąc z Tobą nie zbłądzimy. Modląc się do Ciebie, nie zwątpimy. Myśląc o Tobie, nie pomylimy się. Ciebie się trzymając, nie zginiemy. Pod Twoją opieką nie doznamy lęku. Gdy Ty nas prowadzisz nie utrudzimy się. Gdy Ty będziesz łaskawa, dojdziemy do celu”.

Ten rok obfituje w wielkie rocznice i w dramatyczne wydarzenia .Ten rok to również rok, w którym dałaś nam bł. Ks. Jerzego, który umarł, zginął za prawdę i za Solidarność. Ten rok obfituje w wielkie rocznice, o których mówił przed kilkunastu minutami w swoim kazaniu ks. Bp Edward Frankowski na rozpoczęciu naszej pielgrzymki. Dziękujemy ks. Biskupowi.

Już w najbliższym tygodniu sześćsetna rocznica zwycięskiej bitwy pod Grunwaldem. I wtedy Polska była w ogromnym niebezpieczeństwie, a Europa nie wspierała nas. Przed swoją śmiercią św. Jadwiga Królowa, która zmarła 11 – cie lat przed tą zwycięską bitwą, na trzynaście lat przed bitwą mówiła Polska zwycięży. I polecała by szlachta uczyła chłopów „Bogurodzicy”.

Z tym hymnem król Władysław Jagiełło, chłopi i rycerze poszli w zwycięski bój, zwyciężyli, bo zaufali nie tyle własnym siłom co Tobie, Twemu słowu, które w poezji ujął później Polski wieszcz: „Nigdym ja Ciebie ludu nie rzuciła, nigdym ci swego nie odjęłam lica, jam po dawnemu moc Twoja i siła – Bogarodzica”.

Przychodzimy w czasach, gdy stan dzisiejszego świata przypomina schyłek, cywilizacji starożytnej w IV wieku po Chrystusie. Można wskazywać na liczne paralele: rozpad więzi społecznej, przesycenie erotyzmem, szał igrzysk, gigantyczny przerost administracji, systemowa zorganizowana grabież, rozwody i aborcje, sodomia nazywana, iż to jest naturalne, wyludnianie się obszarów wiejskich, proletaryzacja miast, wzrost przestępczości. W przesileniu, jakie nastąpiło w IV wieku, brakowało tylko zjawisk, które dzisiaj wynikają z bezwzględnej dominacji techniki. W obecnych czasach technologia wtłacza ludzi w sztuczny system, który stopniowo eliminuje wszystkie naturalne metody – od zapłodnienia aż po śmierć czy pogrzeb”.

Matko Najświętsza, dana ku obronie naszego Narodu, nasza Matko przychodzimy do Ciebie: widząc co się dzieje w świecie, w Ojczyźnie, w naszym narodzie, w naszych rodzinach, w naszych środowiskach.

„Uczyń ze mnie posłuszne narzędzie w Twoich dłoniach”, „posługuj się mną wedle Twojej woli dla ratowania dusz ludzkich w Ojczyźnie naszej i na całym świecie!.” Mówią to każdego dnia gorliwi słuchacze Radia Maryja.

Matko Najświętsza pomóż nam ratować dusze ludzkie, wszystkie dusze ludzkie w Polsce i na świecie., pomóż nam uratować dzieci i młodzież. Miliony młodzieży studiuje na wyższych uczelniach, coraz więcej młodzieży uczy się, ale czy jest coraz więcej w kościołach? Kiedyś rodzice i Kościół tracili młodych ludzi gdy ci szli do wojska, tam była odpowiednia propaganda. A dzisiaj? Spraw Maryjo, aby na Uczelniach zawsze uczono tego co Ty chcesz. Żeby nie odwodzono od Boga i od Ciebie, od miłości Boga i solidarności, tzn. od tego by być razem, by brzemiona jedni drugich nosić, by nie przeciwstawiać się jeden drugiemu

Spraw, by do każdego z rodziny Radia Maryja dotyczyły się słowa Jana Pawła II – go, wypowiedziane do Rodziny Radia Maryja:

„Wypełniacie wielka misję przepowiadania Ewangelii wszelkiemu stworzeniu. Podobni jesteście do ewangelicznego siewcy, który wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno ziarno padło na drogę, inne na miejsce skaliste, inne jeszcze między ciernie, a w końcu inne na ziemię żyzną i wzeszło w tej ziemi, wyrosło i wydało plon. Ziarnem tym jest słowo Boże głoszone także na falach radiowych tym wszystkim, którzy chcą go słuchać i czerpać z niego moc.”

Matko Najświętsza, aby każdy chciał ratować dusze ludzkie, każdą duszę ludzką w Ojczyźnie i w świecie.

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl