XVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

„Jesteśmy świadkami miłości” pod takim hasłem rozpocznie się XVIII pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W tym szczególnym miejscu – duchowej stolicy Polski – słuchacze tej rozgłośni będą dziękować Królowej Polski za dar „Katolickiego Głosu w Naszych Domach” i prosić o opiekę w bardzo ważnym dla kraju czasie. 

Już po raz 18. setki tysięcy słuchaczy Radia Maryja z całej Polski i spoza granic kraju przybywają na Jasną Górę. U stóp Matki Bożej Królowej Polski chcą dziękować i prosić o dalszy rozwój jedynej takiej w kraju: całkowicie polskiej, katolickiej i społecznej – rozgłośni, jaką jest Radio Maryja.
Tegoroczne spotkanie przebiegać będzie w cieniu toczonej w tym roku bitwy o Krzyże, obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem oraz nadal doświadczanych skutków tegorocznej powodzi.
Pielgrzymka odbywa się również w szczególnym miesiącu – naznaczonym blaskiem rocznic wielkich zwycięstw Polaków. Jak przypomniał dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk zwycięstwom m.in. pod Kłuszynem i Grunwaldem zawsze towarzyszyła modlitwa i oddanie Najświętszej Matce Królowej Polski – Z Bogurodzicą na ustach i w sercu król Jagiełło z dzielnymi rycerzami ocalił Polskę – powiedział dyrektor rozgłośni.

Słuchacze Radia Maryja wzorem najwspanialszych Polskich Bohaterów idą do Matki Najświętszej.
– Pierwszy raz na Jasną Górę poszliśmy z modlitwą o ratunek. Istnienie Radia było zagrożone. Zorganizowaliśmy się w przeciągu kilku dni i było pięć tysięcy ludzi- wspomniał pierwszą pielgrzymkę o. Tadeusz Rydzyk. – Drugi raz poszliśmy dziękować. Później słuchać. Teraz znowu po 18 latach widzimy następne zagrożenie, więc idziemy – dodał dyrektor Radia Maryja.
Dzisiejsze spotkanie przed godziną 18 rozpocznie koncert orkiestry kopalni „Staszic”.
Następnie w koncelebrze Eucharystię sprawować będą ks. bp pomocniczy diecezji sandomierskiej Edward Frankowski, ordynariusz diecezji łomżyńskiej ks. bp Stanisław Stefanek, dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk i ojcowie posługujący na co dzień w tej katolickiej rozgłośni radiowej.
Po modlitwie Różańcowej – na zakończenie dzisiejszego spotkania odbędzie się Apel Jasnogórski.
Jutro centralne uroczystości XVIII Pielgrzymki. W ten dzień planowane są m.in. wystąpienia rodzin i bliskich ofiar katastrofy Smoleńskiej. Głos zabiorą: p. Małgorzata Wassermann – córka tragicznie zmarłego prokuratora Zbigniewa Wassermanna oraz p. Jadwiga Gosiewska – mama tragicznie zmarłego Przemysława Gosiewskiego.
Transmisja uroczystości w Radiu Maryja i TV Trwam oraz na internetowej stronie naszej rozgłośni.

Anna Puszyńska
Redakcja Informacyjna Radia Maryja

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl