XV Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Doylestown

Już po raz 15. Rodzina Radia Maryja pielgrzymowała w niedzielę do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown – duchowej stolicy Polonii na ziemi amerykańskiej. 

Przybyli pielgrzymi m.in. z Kanady, Toronto, Nowego Jorku, Florydy, Chicago i Filadelfii. Spotkanie rozpoczęli od wspólnej modlitwy Anioł Pański. Następnie odbył się koncert organowy w wykonaniu 12-letniego Adama Chlebka z Chicago.

Głównym punktem spotkania była uroczysta Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. bp Stefan Regmunt, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Przybyłych pielgrzymów powitał o. Józef Olczak, prowincjał prowincji amerykańskiej Zakonu Paulinów.

– Od lat Rodzina Radio Maryja pielgrzymuje do naszego sanktuarium, aby być obecna wśród rodaków na kontynencie amerykańskim. Radio i telewizja są prawdopodobnie najbardziej popularnymi programami nie tylko w Polsce, ale też wśród Polonii rozproszonej po wszystkich kontynentach. Przybyliście, aby z Radiem Maryja przyzywać za przyczyną Matki Bożej specjalne łaski związane z tą pielgrzymką. Jest nadzieja, że trudności, jakie napotkacie na swojej drodze zostaną pokonane za przyczyną Matki Bożej Częstochowskiej. Ludzie wiary patrzą dalej niż zaślepieni nienawiścią. Niech Bóg Was błogosławi w Waszej pracy i służbie medialnej Kościoła katolickiego – powiedział o. Józef Olczak OSPPE.

Ks. bp Stefan Regmunt w homilii zwrócił uwagę m.in. na rolę Radia Maryja i TV Trwam w umacnianiu wiary, poznawaniu nauczania Kościoła, aktywnego zaangażowania w jego życie. „Przypominano nam o prawdziwym patriotyzmie, a przede wszystkim byliśmy bliżej Ojca św.”– powiedział ks. bp Stefan Regmunt.

– W tych wszystkich zasługach Radia Maryja, TV Trwam trzeba umieścić również to, że dzięki tym mediom Polonia stała się wspólnotą stojąca bliżej nas. Mogliśmy Was słuchać, mogliśmy się z Wami modlić, mogliśmy się dzielić troskami, radościami. Te wypowiedzi, wszystkie działania, które podejmowała Polonia one nam bardzo pomagały. Pomagały, by zachować najważniejsze wartości służące rozwojowi naszej wiary, a przede wszystkim Nowej Ewangelizacji – akcentował ks. bp Stefan Regmunt.

Ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wskazał również na wielki wkład Polonii w budowę świątyni – wotum wdzięczności za bł. Jana Pawła II, która jest jedną z inicjatyw powstałych przy Radiu Maryja.

„Dzisiaj kiedy przybywamy, jako Rodzina Radia Maryja chcemy Bogu dziękować, że można było w tych trudnych czasach dokonać tak wiele” – powiedział ks. bp Regmunt. Nawiązując do decyzji o przyznaniu TV Trwam miejsca na multipleksie przypomniał o trudzie, jakie towarzyszył staraniom, aby ta decyzja została podjęta.

– Przecież ponad 2,5 mln naszych rodaków w Polsce i poza granicami pisało petycje, aby sprawiedliwie traktować media katolickie, aby właśnie ta telewizja mogła być właściwie oceniona i właściwie potraktowana. Przypominamy sobie te wszystkie marsze w miastach, w różnych środowiskach, było ich ok. 200. Przypominamy sobie te wszystkie deklaracje samorządów miejskich, gminnych, tylu ludzi ze stowarzyszeń, ruchów, grup upominało się o to, aby TV Trwam nie została gdzieś na boku. Ona tyle czyni, ażebyśmy mogli realizować swoje ideały – zwracał uwagę ks. bp Stefan Regmunt.

O deklaracji dotyczącej przyznania TV Trwam miejsca na multipleksie wspomniał też Założyciel i Dyrektor Radia Maryja – o. Tadeusz Rydzyk, który połączył się z pielgrzymami telefonicznie.

– Jak powstawało radio zależało nam na zjednoczeniu Polaków. Możemy powiedzieć, że są rezultaty. Oświadczenie o tym, że dadzą nam miejsce na multipleksie jest dzięki łasce Bożej i wysiłkowi wszystkich Polaków. Dziękujemy Polonii i Polakom w Ojczyźnie. To jest solidarność – razem dla prawdy, dla dobra wspólnego, na chwałę Bożą i dla dobra człowieka. To jest wielkie zwycięstwo. Dziękujemy wszystkim. Myślę, że to dzisiejsze spotkanie w Ameryce będzie pierwszym publicznym dziękczynieniem. Za tydzień będziemy dziękować w Polsce – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Za tydzień w Częstochowie słuchacze Radia Maryja spotkają się na XXI Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. W niedzielę o godz. 11.00 sprawowana będzie uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia. Homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Mediów.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl