Radio Maryja pielgrzymuje do Amerykańskiej Częstochowy

Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w stanie Pensylwania, czyli Sanktuarium Amerykańskiej Częstochowy odwiedzą jutro słuchacze Rodziny Radia Maryja, mieszkający w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W przyszłą sobotę natomiast wielkie spotkanie Rodziny Radia Maryja u stóp Pani Jasnogórskiej.

Pielgrzymka do Sanktuarium Amerykańskiej Częstochowy już od 16 lat organizowana jest w pierwszą niedzielę lipca. Niedzielne spotkanie rozpocznie się programem poetycko-religijnym o godz. 11.00 w górnym kościele bazyliki. Mszy św. przewodniczył będzie ks. bp Ignacy Dec, pasterz Kościoła świdnickiego. Transmisja na antenie TV Trwam rozpocznie się o godzinie 17.00. 

A już w przyszłą sobotę (12.07.2014r.) odbędzie się tradycyjne, lipcowe spotkanie Rodziny Radia Maryjau stóp Pani Jasnogórskiej. W tym roku słuchacze zgromadzą się w Częstochowie po raz 23, by wspólnie podziękować Matce Bożej za dar Radia Maryja oraz innych dzieł, które przy nim wyrosły.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa: „Ze świętym Janem Pawłem II odnawiajmy oblicze ziemi, tej ziemi”. Słuchacze Radia Maryja będą dziękować za dar kanonizacji Jana Pawła II oraz za miejsce dla TV Trwam na cyfrowym multipleksie.

XXIII pielgrzymka Rodziny Radia Maryja rozpocznie się uroczystą Mszą św., której będzie przewodniczył ks. bp. Stanisław Napierała, senior diecezji kaliskiej. Po apelu w Bazylice Matki Bożej Jasnogórskiej odbędzie się oratorium „Jan Paweł II Pielgrzym”, przygotowane przez orkiestrę dętą z Bytomia. Najważniejszym punktem pielgrzymki będzie niedzielna uroczysta Msza św. o godz. 11.00, której przewodniczył będzie J.E. ks. abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia.

Na wspólne świętowanie i szczególny czas łaski zaprasza o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Drodzy przyjaciel. Widzowie TV Trwam. Kochana Rodzino Radia Maryja – cieszymy się bardzo na bliskie już (bo 13 lipca) nasze spotkanie z najlepszą Matką i Królową, daną ku obronie każdego z nas, naszych rodzin i Narodu. Zapraszamy serdecznie na to piękne świętowanie, na czas łaski – mówi o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Coroczna pielgrzymka na Jasną Górę jest radosnym spotkaniem z Matką Bożą, ale też z drugim człowiekiem. Do Czarnej Madonny przybędą ci, którzy troszczą się o dobro naszej Ojczyzny, która nie jest im obojętna.

***

Przygotowania i zapisy na wyjazd trwają w całej Polsce.

Zbierajmy się, jedźmy wszyscy razem… Dla dobra Ojczyzny i naszego wspólnego, bo wszyscy jesteśmy jedną, wielką rodzinązachęca Gertruda Szumska, słuchaczka Radia Maryja.  

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl