XV pielgrzymka słuchaczy Radia Maryja do Doylestown

W niedzielę 7 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii, Rodzina Radia Maryja po raz XV spotka się na wspólnym pielgrzymowaniu. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to duchowo-kulturalna stolica Polonii na ziemi amerykańskiej.

Miejsce to jest szczególnie ważne dla Polaków, bowiem znane jest jako „Amerykańska Częstochowa” gdzie również posługują ojcowie Paulini. Wśród amerykańskiej Polonii wspólne pielgrzymowanie to już tradycja – akcentuje o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor oddziału TV Trwam w Chicago.

– Ta pielgrzymka ma zawsze miejsce w pierwszą niedzielę lipca. W tym roku gościem z Polski, który będzie celebrował uroczystą Mszę św. i wygłosi Słowo Boże będzie ks. bp Stefan Regmunt pasterz Kościoła zielonogórsko-gorzowskiego – mówi o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00. Centralnym punktem spotkania będzie uroczysta Msza św. – informuje dyrektor oddziału TV Trwam w Chicago.

– O godz. 12.00 rozpoczniemy transmisję i nasze uroczystości, które będą transmitowane przez TV Trwam i Radio Maryja. Po przywitaniu wszystkich zorganizowanych grup – które licznie przybywają na tego typu spotkania – rozpocznie się koncert. Ten koncert organowy będzie w wykonaniu utalentowanego artysty, który ma zaledwie 12 lat. Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy, aby wcześniej przybyć na te uroczystości do Amerykańskiej Częstochowy.  Po koncercie sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Stefana Regmunta; po Mszy św. odśpiewamy Apel Jasnogórski – informuje o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Pielgrzymowanie do Amerykańskiej Częstochowy poprzedza każdego roku jasnogórską pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja. W tym roku Rodzina Radia Maryja u Matki Bożej Częstochowskiej spotka się 13-14 lipca.

Spotkanie XXI pielgrzymki Rodziny Radia Maryja w Polsce rozpocznie się Mszą św. pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Mediów.

 

Program XV Polonijnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii (USA) 

12.00 (w Polsce 18.00)

– rozpoczęcie transmisji na antenie TV TRWAM i Radia Maryja

Anioł Pański

– prezentacja grup pielgrzymkowych

– koncert organowy w wykonaniu 12-letniego Adama Chlebka z Chicago

13.00 (w Polsce 19.00)

– Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Stefana Regmunta, Ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

15.00 (w Polsce 21.00)

– Apel Jasnogórski

15.30 (w Polsce 21.30)

– zakończenie transmisji

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl