Rodzina Radia Maryja pielgrzymuje do Doylestown

Dziś po raz XV Rodzina Radia Maryja udaje się do Amerykańskiej Częstochowy w Doylestown w Pensylwanii. Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej to duchowo-kulturalna stolica Polonii na ziemi amerykańskiej. Transmisję uroczystości przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 (czasu miejscowego). Centralnym punktem będzie uroczysta Msza Święta – powiedział o. Zbigniew Pieńkos CSsR,  dyrektor oddziału TV Trwam w Chicago.

 Uroczystości rozpoczniemy o godz. 12.00. Po przywitaniu wszystkich zorganizowanych grup – które licznie przybywają na tego typu spotkania – rozpocznie się koncert. Będzie to koncert organowy, który wykonana utalentowany artysta mający zaledwie 12 lat. Bardzo serdecznie zapraszamy, i prosimy o wcześniejsze przybycie na uroczystości do Amerykańskiej Częstochowy.  Po koncercie sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Stefana Regmunta, ordynariusza zielonogórsko-gorzowskiego. Tuż po Mszy św. odśpiewamy Apel Jasnogórski – podkreślił o. Zbigniew Pieńkos CSsR.

Pielgrzymka do Amerykańskiej Częstochowy poprzedza każdego roku pielgrzymkę słuchaczy Radia Maryja na Jasną Górę. W tym roku Rodzina Radia Maryja u Matki Bożej Częstochowskiej spotka się 13-14 lipca. WIĘCEJ 

* * *

Program XV Polonijnej Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej w Doylestown w Pensylwanii (USA) 

12.00 (w Polsce 18.00)

– rozpoczęcie transmisji na antenie TV TRWAM i Radia Maryja

– Anioł Pański

– prezentacja grup pielgrzymkowych

– koncert organowy w wykonaniu 12-letniego Adama Chlebka z Chicago

13.00 (w Polsce 19.00)

– Msza Święta pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Stefana Regmunta, Ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

15.00 (w Polsce 21.00)

– Apel Jasnogórski

15.30 (w Polsce 21.30)

– zakończenie transmisji

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl