fot. https://twitter.com/JasnaGoraNews

XIV Ogólnopolska pielgrzymka muzyków kościelnych na Jasną Górę

XIV Ogólnopolska pielgrzymka muzyków kościelnych na Jasną Górę odbędzie się 18 listopada. Przyświecać będzie jej hasło „Wierzę w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół”.

18 listopada odbędzie się XIV Ogólnopolska pielgrzymka muzyków kościelnych na Jasną Górę, której hasłem będzie fragment Credo: „Wierzę w jeden, święty, powszechny, apostolski Kościół”.

Krajowy duszpasterz muzyków kościelnych, o. dr Nikodem Kilnar OSPPE, zaznaczył, że pielgrzymka jest czasem dziękczynienia Bogu za życie, doświadczenie jego obecności i za dar powołania.

„Będziemy także polecać Bożemu miłosierdziu zmarłych muzyków kościelnych, organistów, dyrygentów, chórzystów, kompozytorów oraz instrumentalistów” – powiedział o. dr  Nikodem Kilnar w komunikacie.

Wskazał, że „wiara jest obecna nie tylko w nastrojach i przeżyciach religijnych, ale przede wszystkim w myśleniu i w działaniu, w codziennej pracy, w zmaganiu się ze sobą, w życiu wspólnotowym i w apostolstwie, ponieważ sprawia ona, że nasze życie jest przeniknięte mocą samego Boga”.

Cytując papieża Benedykta XVI, krajowy duszpasterz muzyków kościelnych dodał, że „wiara może zawsze doprowadzić nas na nowo do Boga, nawet gdy wyrządza nam krzywdę nasz własny grzech”.

Do udziału w XIV ogólnopolskiej pielgrzymce muzyków kościelnych na Jasną Górę zaproszono dyrygentów, organistów, chóry, schole liturgiczne, kantorów i zespoły wokalno-instrumentalne.

W programie pielgrzymki będzie m.in. liturgia pokutna, podczas której śpiew poprowadzi chór Stabat Mater z sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym pod dyr. Jacka Hyżnego i chór Canto z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku pod dyr. Mariana Szczepańskiego.

Konferencję „Qui bene cantat, bis orat (Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli). W trosce o duchowy kształt śpiewu w liturgii” wygłosi ks. dr Janusz Drewniak.

Mszy św. o godz. 13.30 w bazylice jasnogórskiej będzie przewodniczył ks. bp Piotr Greger.

Pielgrzymkę organizują: krajowy duszpasterz muzyki kościelnej, Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kościelnych, Federacja Caecilianum i Polska Federacja Pueri Cantores.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl