XII rocznica śmierci Jana Pawła II

Mija dziś 12 lat od śmierci papieża Polaka, św. Jana Pawła II. W rocznicę przy jego grobie w bazylice św. Piotra odprawiona zostanie Msza św. Przez cały dzień pielgrzymi mogą oddawać Ojcu św. hołd.

Obchody upamiętniające papieża Polaka odbywają się również w naszym kraju. Jedną z uroczystości jest wieczorne skupienie oraz modlitwa na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Zaprasza na nią Centrum Myśli Jana Pawła II.

Ks. prof. Jan Perszon podkreśla, że Jan Paweł II zostawił ogromne dziedzictwo, które Polska powinna przekazywać.

My Polacy mamy największy ze wszystkich narodów świata dług wdzięczności, dlatego myślę o tym z pewnym niepokojem, czy udźwigniemy to zadanie przekazania jego testamentu – nie tylko duchowego, ale także doktrynalnego – kolejnym pokoleniom. Ludzie młodzi potrzebują wprowadzenia i pokazania Jana Pawła II jako wspaniałego człowieka, wybitnego Polaka i wielkiego nauczyciela wiary, świadka Chrystusa. W tym sensie jest to bardziej zadanie do spełnienia niż samo wspomnienie – mówi ks. prof. Perszon.

W pontyfikat św. Jana Pawła II wpisały się liczne pielgrzymki papieskie. Było ich w sumie 104. Papież najwięcej razy odwiedził m.in. Polskę.

Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. o godzinie 21.37.

Karol Wojtyła został wybrany na papieża 16 października 1978 r. Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu, który nie pochodził z Włoch.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl