fot. twitter.com

XII Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Kibice z całej Polski po raz dwunasty pielgrzymują na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie jest poświęcone setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Kibice zgromadzą się na wspólnej Eucharystii. Mszy św. będzie przewodniczył ks. abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamiński. Następnie zgromadzeni udadzą się do sali o. Augustyna Kordeckiego, gdzie wykład wygłosi m.in. redaktor Witold Gadowski.

Kibice co roku udają się do Częstochowy, aby prosić o błogosławieństwo na kolejny rok. Podczas spotkania modlą się w intencji Ojczyzny.

W tym roku, jak powiedział ks. Jarosław Wąsowicz, kapelan kibiców, uczestnicy pielgrzymki chcą upamiętnić 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

– W tym roku będziemy celebrować rocznicę niezwykle ważnego wydarzenia, kiedy Polska zatrzymała nawałnicę bezbożnego komunizmu. Uratowała w ten sposób Europę i świat, bo 20 lat później mogliśmy się przekonać, jak wielkim nieszczęściem była wojna rozpętana przez dwa totalitarne systemy. To wszystko Polakom – jak wierzymy dzięki wstawiennictwu Matki Najświętszej – udało się w 1920 roku zastopować. Chcemy Panu Bogu podziękować za tych naszych bohaterów, za Bitwę Warszawską, za to wszystko, co Maryja od wieków wyprasza nam Polakom przed tronem Boga – podkreślił ks. Jarosław Wąsowicz.

W trakcie pielgrzymki zostaną poświęcone szaliki klubowe. Kibice mogą oddać krew w ramach Idei Pojednania Kibiców i Akcji Honorowego Krwiodawstwa.

XII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę zakończy się prezentacją patriotycznych transparentów.

RIRM

drukuj