Wystawa poświęcona papieżowi Benedyktowi XVI

W związku z odejściem ze Stolicy Piotrowej Papieża w gmachu Biblioteki Głównej KUL (przy ul. Chopina 27)  czynna będzie wystawa poświęcona papieżowi Benedyktowi XVI. Wystawę będzie można oglądać w dniach od 1 do 30 marca.

Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się dziś o godz.14.  Na wystawie będzie można obejrzeć ok. 300 różnych wydań pism autorstwa Josepha Ratzingera czyli Benedykta XVI. W tym również polska edycja Opera Omnia, pochodzących ze zbiorów Biblioteki KUL oraz kolekcji prywatnych.

Dodatkowo będzie można obejrzeć serie znaczków oraz zbiór pamiątkowych monet i medali jak również  kalendarze z Benedyktem XVI, których wydawcą jest Państwo Watykańskie.

Na wystawie nie zabraknie akcentów osobistych takich jak zdjęcia z pielgrzymek i audiencji. Różańce ofiarowane przez Papieża oraz fotokopia wpisu dokonanego 23 października 1988 r. przez ks. kardynała Josepha Ratzingera do Księgi Gości w Wyższym Seminarium Duchownym w Lublinie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl