Wybór który niesie nadzieję

Wybór nowego Papieża przyjęliśmy z nadzieją i pewnym zaskoczeniem powiedział ks. bp Wojciech Polak – sekretarz generalny KEP. Ksiądz biskup wraz z innymi pasterzami uczestniczył wówczas w pielgrzymce polskiego Episkopatu do Ziemi Świętej.

Ksiądz biskup podkreśla, że od początku pielgrzymowania w każdym miejscu świętym i Eucharystii wołali o Ducha św. dla księży kardynałów.

– Chociaż nasłuchując i mając w uszach takie, czy inne nazwisko staraliśmy się przede wszystkim otwierać na Ducha Św.; stąd też temu pierwszemu zaskoczeniu towarzyszyło nasze uwielbienie Pana Boga, nasze dziękczynienie. Przyjęliśmy pierwsze Boże błogosławieństwo udzielone przez Papieża Franciszka i z takim uczuciem wdzięczności i radości wracaliśmy następnego dnia. W szczególnym miejscu, mianowicie w Betanii odprawialiśmy Mszę Św. dziękczynną, tam w domu Marty, Marii, Łazarza, gdzie Chrystus spotykał się z tymi, których nazywał swoimi przyjaciółmi – akcentował ks. bp. Polak 

Jest we mnie przede wszystkim uczucie wdzięczności Panu Bogu za ten czas, który został nam dany, za możliwość pielgrzymowania w Roku Wiary – zaznaczył sekretarz generalny KEP, który w Izraelu był po raz pierwszy.

Według niego była to również pielgrzymka solidarności z chrześcijanami żyjącymi w Ziemi Świętej, a także wyraz dialogu ze stroną izraelską.

– Jako Kościół w Polsce mieliśmy taką świadomość, podkreślaliśmy to wiele razy w naszych spotkaniach ze stroną izraelską, że od dwudziestu lat, po upadku komunizmu ten dialog nabiera nowego tempa, nowej jakości. Rzeczywiście to nie tylko doroczny dzień judaizmu obchodzony w Kościele, także kontakty zwłaszcza z ludźmi młodymi, którzy tutaj przyjeżdżają na marsze życia i mają przedłużenie w kontaktach; czy te kontakty z młodymi Polakami, że one też są takie ważne, że te relacje w dialogu mogą dojrzewać i nieść pewną nadzieję na przyszłość – dodaje ks. bp. Polak.

 

Wypowiedź ks. bp. Wojciecha Polaka


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl