fot. pixabay.com

KEP: Księża biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane

Księża biskupi zadecydowali o zniesieniu dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Decyzja została podjęta podczas Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dyspensy, jakich udzielali księża biskupi, były odpowiedzią na trudną sytuację epidemiczną. Dotyczyły zwłaszcza osób starszych, tych, które miały objawy przeziębienia, a także osób, które mocno obawiały się zakażenia koronawirusem. Sytuacja w kraju uległa poprawie. Zakażeń jest mniej, a przy zachowaniu reżimu sanitarnego możemy już pójść do kina i restauracji. Stąd decyzja księży biskupów, by odwołać dyspensę.

„Księża biskupi podjęli jednogłośną decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem 20 czerwca br.“ – poinformował Episkopat.

W najbliższą niedzielę dyspensa wciąż będzie obowiązywała. Kościoły – według nowych wytycznych, jakie przedstawił rząd – od jutra czeka luzowanie obostrzeń. Połowa miejsc może być zajęta, co w praktyce oznacza, że nie ma żadnych trudności, by brać udział w Mszy św.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl