fot. PAP

Księża biskupi zaniepokojeni kształtem edukacji seksualnej w szkołach

O odpowiedzialność za edukację seksualną dzieci zaapelowali księża Biskupi w komunikacie po spotkaniu Konferencji Episkopatu Polski.

Przypomnijmy, dziś w Wieliczce kończy się dwudniowe spotkanie plenarne. W trakcie jego trwania księża biskupi wyrazili zaniepokojenie kształtem edukacji seksualnej w szkołach – podało KAI.

Ks. bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego, akcentuje że w polskich szkołach następuje dziś bardzo odważne oswajanie dziecka z treściami, które zdobywa się na pewnym etapie rozwoju.

Księża biskupi mianowali jezuitę o. Adama Żaka koordynatorem ze strony Episkopatu ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży. Powołali także specjalny zespół ds. ruchów intronizacyjnych pod przewodnictwem biskupa opolskiego ks. bp. Andrzeja Czai. Księża bp. podczas obrad wyrazili zgodę na wystąpienie do Stolicy Apostolskiej celem uzyskania zgody na rozpoczęcie procesów beatyfikacyjnych ks. Stefana Sudoła z diecezji sandomierskiej oraz ks. Aleksandra Woźnego z archidiecezji poznańskiej.

Dr hab. Urszula Dudziak z Instytutu Nauk o Rodzinie KUL powiedziała, że dzieci w Polsce są zagrożone poprzez osoby, którym zależy na ich demoralizacji.

– Do szkół wkraczają nie ludzie, którzy chcą wychowywać dziecko; nawet nie ludzie, którzy chcą edukować, ale którzy chcą je deprawować. Podają bowiem treści, które nawet przez osoby dorosłe nie powinny być przyjmowane, a cóż dopiero przez dzieci, które tymi treściami są po prostu niszczone, są gorszone – powiedziała dr Urszula Dudziak.

Dr Urszula Dudziak dodała także, że wyraźnie widoczna jest tendencja „podkopania” rodziny.

Poprzez zniszczenie jej najsłabszego ogniwa, jakim jest małe dziecko, które nie może się samo bronić przed deprawatorami. Ono potrzebuje miłości, potrzebuje wiedzy o tym, czym jest przyjaźń, czym jest koleżeństwo. Potrzebuje kształtowania ku wartościom, ponieważ jedynie na fundamencie wartości może się ostać małżeństwo i rodzina. Jeżeli będziemy deprawować i gorszyć dzieci, to jakie będą małżeństwa, jakie będą rodziny?- pytała dr Urszula Dudziak.

RIRM

drukuj