Wrocław: Ks. abp Kupny na spotkaniu z ubogimi i księżmi emerytami

Ponad 600 osób przyszło do auli Papieskiego Wydziału Teologicznego na spotkanie wigilijne przygotowane przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej dla najuboższych mieszkańców Wrocławia. Opłatkiem podzielił się z nimi ks. abp Józef Kupny, życząc by na swojej drodze zawsze spotykali osoby, gotowe spieszyć z pomocą innym. Wcześniej hierarcha rozdał 234 paczki dzieciom z ubogich rodzin, a po południu spotkał się na wigilii z księżmi emerytami.

Jak zaznaczają organizatorzy, spotkanie opłatkowe dla najuboższych to nie tylko moment, kiedy mogą oni otrzymać paczkę żywnościową, która pomoże im spokojnie przeżyć świąteczny czas.

Ci ludzie zdecydowanie bardziej cenią sobie to, iż w tak ważnym dniu nie muszą być sami – mówią pracownicy wrocławskiej Caritas.

Zanim hierarcha przyszedł na aulę wrocławskiej uczelni teologicznej, w kościele pw. Krzyża Świętego na Ostrowie Tumskim wręczył 234  paczki dzieciom z najuboższych rodzin, życząc, by w czasie Świąt mogły one zaznać trochę radości, płynącej z faktu, że Bóg z miłości do każdego obdarował nas swoim Synem.

Ksiądz arcybiskup do tej pory brał udział w prawie stu spotkaniach związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, jednak do wigilijnego stołu 24 grudnia zasiada jedynie z najuboższymi mieszkańcami diecezji oraz księżmi, którzy w Domu Emerytów przeżywają jesień swojego życia – mówi rzecznik metropolity ks. Rafał Kowalski. Dodaje, że abp Kupny pragnie w ten sposób uświadomić wszystkim, że te osoby stanowią bardzo ważną cząstkę Kościoła.

Metropolita wrocławski podkreślił, iż spotykając się z księżmi emerytami pragnie przede wszystkim wyrazić wdzięczność i szacunek wobec tych, którzy po wojnie w bardzo trudnych warunkach budowali struktury Kościoła wrocławskiego.

Przybywali na Dolny Śląsk razem z wiernymi z różnych stron i natychmiast podejmowali posługę duszpasterską, tworzyli punkty katechetyczne, jednoczyli całe społeczności i czynili to w czasach, kiedy Kościół za swoją działalność był prześladowany. Tym bardziej za swój obowiązek uważam być z nimi w jesieni ich życia – wyznał Ks. abp Józef Kupny.

O północy we wrocławskiej katedrze ksiądz Arcybiskup przewodniczył Mszy św. W pierwszy dzień świąt również w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela Dolnoślązacy będą mogli uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem metropolity o godz. 11.30.

Ks. dr Rafał Kowalski, Rzecznik Prasowy Archidiecezji Wrocławskiej

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl