fot. jasnagora.com

Wierni na Jasnej Górze modlili się w intencji polskich emigrantów

Na Jasnej Górze odbyła się 30. Jasnogórska Noc Czuwania w intencji polskich emigrantów i ich duszpasterzy. Spotkaniu towarzyszyło hasło „Wskazujcie drogi Boże pielgrzymstwu polskiemu”.

Wierni modlili się u stóp Królowej Polski za naszych rodaków za granicą i wszystkie rodziny doświadczone rozłąką emigracyjną. Dziękowali również Matce Bożej za posługę zgromadzeń zakonnych na obczyźnie.

Mszy św. o północy przewodniczył ks. bp Stanisław Stefanek, biskup senior diecezji łomżyńskiej, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny.

W homilii podkreślił on, że w dużej mierze to także i my musimy się troszczyć o wyjeżdżających z naszego kraju, o tych, którzy nierzadko wyjeżdżają za chlebem.

– W tym miejscu pojawia się nasza rola. Jesteśmy przewodnikami w rozumieniu każdej decyzji tułaczej, każdej decyzji emigracyjnej. Zasadnicza większość w tej chwili to są ci, którzy poszli szukać chleba. A jakie są szczegóły naszych zadań? Stare! Spróbować stanąć przy rodzinie, bo rozbijanie rodzin to jest jeden z elementów, na który w tej chwili rzuciły się wszystkie ośrodki tworzenia nowego świata. My, mamy usłużyć w jednym – poprowadzić pielgrzyma do Boga – mówił ks. bp. Stanisław Stefanek.     

Organizatorem czuwania było Towarzystwo Chrystusowe i Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Transmisję Eucharystii przeprowadziły TV Trwam i Radio Maryja.

 

RIRM

drukuj