„Wieczernik – przy stole z Maryją”. Październikowa inicjatywa modlitewna Teobańkologii

W październiku Teobańkologia zaprasza do wzięcia udziału w nowej inicjatywie modlitewnej. Celem akcji „Wieczernik – przy stole z Maryją” jest propagowanie modlitwy różańcowej orz oddawanie się w opiekę Matki Bożej. „Zasiadając przy stole z Maryją, będziemy prosić o pomoc w rozwiązaniu naszych problemów” – wskazują organizatorzy.

Szalejąca inflacja, problemy związane z brakiem węgla, kłopoty z gazem, trwająca wojna, obostrzenia, choroby, lęk o przyszłość bliskich – to wszystko napełnia serca wielu osób niepokojem. W celu znalezienia ukojenia, ks. Teodor Sawielewicz wraz z Teobańkologią  (internetową społecznością, która każdego dnia podczas wieczornego różańca zrzesza kilkadziesiąt tysięcy osób) zachęca wszystkich zatroskanych do dołączenia do nowej akcji modlitewnej „Wieczernik – przy stole z Maryją”.

– Zmagamy się z różnymi problemami. Maryja, która objawiła się w Gietrzwałdzie powiedziała, że różaniec może być pomocny w każdej trudnej sytuacji. Chcemy zachęcić cię, by w październiku sięgnąć po tę piękną, prostą, ale niebywale skuteczną modlitwę (…). Zapraszamy cię na wyjątkowy miesiąc z jesienną herbatą, różańcem i październikową inicjatywą Teobańkologii „Wieczernik – przy stole z Maryją” – przekonuje Teobańkologia.

Po takich akcjach jak „Kana Galilejska”, „Niniwa – Wielka Pokuta Rodzin”, „Nazaret moim domem”, „Jerycho – walka duchowa” czy „Wyprawa po owce”, w których za każdym razem wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób, Teobańkologia zaprasza do Wieczernika.

– To tam, zasiadając przy stole z Maryją, będziemy prosić o pomoc w rozwiązaniu naszych problemów – wyjaśniają organizatorzy.

Dlaczego Wieczernik? To właśnie tam Maryja czuwała z uczniami przed Zesłaniem Ducha Świętego. Opiekowała się nimi, kiedy byli bezradni, zalęknieni i zrozpaczeni.

– Jeżeli choć jedno z tych określeń pasuje do ciebie – usiądź z Nią przy stole i poczuj, że nie jesteś sam! Niech wstąpi w ciebie nowa nadzieja. Wiara w to, że to nie koniec, a nowy początek, który chce ci dać Pełna Łask! – zachęcała Teobańkologia.

Jak dołączyć do Wieczernika na Teobańkologii?

  1. Modlić się na różańcu
  2. Zachęcić do jego odmawiania co najmniej jedną osobę.
  3. Za każdym razem, pijąc kawę czy herbatę, uświadomić sobie obecność Maryi.

– Stań w obecności Maryi, zaproś Ją do swojej codzienności i proś o pomoc. Ona nie opuściła Wieczernika po Zmartwychwstaniu. Była tam razem z zalęknionymi Apostołami. Jeśli poprosisz Ją o wsparcie, będzie też razem z tobą w twojej codzienności – zapewniają organizatorzy wydarzenia.

 

Teobańkologia

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl