fot. Teobańskologia

Listopad ze św. Józefem

Teobańkologia zaprasza, by listopad spędzić w towarzystwie św. Józefa. W czasie nabożeństwa ku czci świętego Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny uczestnicy akcji modlitewnej powierzają mu siebie i swoich najbliższych.

W listopadzie Teobańkologia zachęca do dołączenia do nowej akcji modlitewnej.

– Po październiku spędzonym w Wieczerniku w towarzystwie Maryi, której powierzaliśmy nasze troski, chcemy zachęcić cię, by razem z Nią u progu adwentu oddać się w opiekę Jej Oblubieńcowi – informują organizatorzy.

Teobańkologia zachęca, by w najbliższych dniach dołączyć do nabożeństwa do św. Józefa, powierzając mu siebie i swoich bliskich.

– Wspólnie wzywamy wstawiennictwa opiekuna Pana Jezusa podczas codziennego nabożeństwa ku Jego czci. Spotykamy się każdego listopadowego wieczoru przed różańcem (o godz. 20.10). Wspólną modlitwę zakończymy 30 listopada uroczystym odczytaniem Aktu poświęcenia się św. Józefowi – mówił ks. Teodor Sawielewicz, założyciel Teobańkologii.

– Poczuj się bezpiecznie i pozwól otoczyć się silnym ramieniem temu, który, jak Maryja, powiedział Bogu: „Tak”. Wbrew niektórym wyobrażeniom św. Józef nie był starcem, a silnym mężczyzną, podporą Maryi i opiekunem Jezusa. Święty z Nazaretu jest uosobieniem męstwa, siły i wiary – zaufał Bogu, choć z ludzkiego punktu widzenia wcale nie było to łatwe – przypominali organizatorzy.

Św. Bernard z Clairvaux powiedział, że „od niektórych świętych otrzymujemy pomoc w szczególnych sprawach, ale od św. Józefa pomoc jest udzielana we wszystkich, a poza tym broni on tych, którzy z pokorą zwracają się do niego”. Jego wstawiennictwa wzywają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Patronuje ojcom, matkom, cierpiącym, konającym, pracującym, młodzieży, uchodźcom – wspiera każdego, kto się do niego ucieka. Został wybrany na opiekuna Syna Boga – czy można mieć lepszego opiekuna dla siebie i swojej rodziny?

– Spędźmy listopad ze św. Józefem – poznając go i wzywając jego wstawiennictwa w różnych naszych ważnych sprawach – zachęca Teobańkologia.

Teobańkologia/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl