fot. Archidiecezja Krakowska

Watykan: Trwa wizyta ad limina apostolorum ostatniej grupy polskich biskupów

W Watykanie trwa wizyta ad limina apostolorum czwartej i ostatniej grupy polskich biskupów. W jej ramach od poniedziałku przedstawiciele archidiecezji krakowskiej oraz archidiecezji katowickiej odwiedzają dykasterie i sprawują Msze św. w rzymskich bazylikach. We wtorek rano – w Bazylice św. Jana na Lateranie.

Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski w homilii powiedział, że prawdziwą, wielką nadzieją człowieka, która przetrwa wszelkie zawody, może być tylko Bóg, który nas umiłował i wciąż nas miłuje aż do końca. Kogo dotyka miłość, ten zaczyna pojmować, czym właściwie jest życie – zauważył ks. Arcybiskup.

Życia we właściwym znaczeniu nie mamy dla siebie, ani wyłącznie sami siebie. Jest ono relacją. Życie w swojej pełni jest relacją z Tym, który jest źródłem życia. Jeżeli pozostajemy w relacji z Tym, który nie umiera, który sam jest Życiem i Miłością wówczas mamy życie, wówczas żyjemy – dodał ks. abp Marek Jędraszewski.

Wizyta ad limina apostolorum polskich księży biskupów w Watykanie potrwa do końca października. Zwieńczy ją spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

 

RIRM

drukuj