Watykan: Gotowy projekt konstytucji na temat reformy Kurii Rzymskiej

„Praedicate Evangelium” (Głoście Ewangelię) – to roboczy tytuł nowej konstytucji apostolskiej dotyczącej reformy Kurii Rzymskiej, której projekt jest już gotowy – poinformowano w środę w Watykanie po kolejnym spotkaniu papieża Franciszka z Radą Kardynałów.

Rada, która od pięciu lat pomaga Papieżowi w przygotowaniu reformy i zarządzaniu Kościołem, przekazała mu do zatwierdzenia projekt dokumentu. Zastąpi on konstytucję św. Jana Pawła II „Pastor Bonus” (Dobry Pasterz).

„Tekst należy jeszcze dopracować, a Papież może zrobić, co chce – może go dać do zbadania i oceny, komu chce” – wyjaśnił rzecznik Watykanu Greg Burke.

Sekretarz Rady ds. Ekonomii ksiądz Brian Ferme powiedział dziennikarzom, że jednym z celów reformy struktury finansowo-organizacyjnej Stolicy Apostolskiej i Gubernatoratu Państwa Watykańskiego jest doprowadzenie do oszczędności, unikanie marnowania pieniędzy, przejrzystość i odpowiednia realizacja zasad księgowości. Dodał, że niezbędna jest kontrola wydatków i większa troska o nie.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy ukaże się konstytucja reformująca Kurię Rzymską.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl