Papież: Radość, modlitwa i wdzięczność przygotowują nas do autentycznego przeżywania Bożego Narodzenia

Radość, modlitwa i wdzięczność to trzy postawy, które przygotowują nas do przeżywania Bożego Narodzenia w sposób autentyczny – powiedział Ojciec Święty Franciszek. Papież w trzecią niedzielę adwentu spotkał się w południe z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie.

Ojciec Święty Franciszek obchodził tego dnia 81 urodziny – po raz piąty jako Biskup Rzymu. Z tej okazji z całego świata spływały urodzinowe życzenia.

Już za tydzień będziemy obchodzili Święta Bożego Narodzenia. W rozważaniach poprzedzających maryjną modlitwę Papież wskazał na trzy postawy, z jakimi należy przygotować się na narodziny Jezusa.

– W tę trzecią niedzielę Adwentu, nazywaną „niedzielą radości”, liturgia zaprasza nas do zrozumienia ducha, z którym to wszystko zachodzi, to jest właśnie radości. Święty Paweł zachęca nas, abyśmy przygotowali się na przyjście Pana, podejmując trzy postawy: nieustanną radość, wytrwałą modlitwę i stałe dziękczynienie – wskazał Ojciec Święty.

Po modlitwie papież Franciszek poświecił figurki Dzieciątka Jezus, które przyniosły dzieci. Trafią one do żłóbka. Jak powiedział, bez Jezusa Boże Narodzenie byłoby „pustym świętem”.

– Kiedy będziecie modliły się w domu, przed żłóbkiem z waszą rodziną, dajcie się pociągnąć czułości Dzieciątka Jezus, zrodzonego jako ubogie i kruche pośród nas, aby nas obdarzyć swoją miłością. To są prawdziwe Święta Bożego Narodzenia. Jeśli usuniemy Jezusa, co pozostanie z Bożego Narodzenia? Puste święto – akcentował Ojciec Święty Franciszek.

Następca św. Piotra wraz z wiernymi modlił się także za sześć sióstr zakonnych z Nigerii, które zostały porwane miesiąc temu.

– Serdecznie przyłączam się do apelu biskupów Nigerii o uwolnienie sześciu sióstr Eucharystycznego Serca Chrystusa, porwanych około miesiąca temu z ich klasztoru w Iguoriakhi. Modlę się za nie wytrwale i za wszystkich innych, którzy znajdują się w tej bolesnej sytuacji: oby mogły wreszcie powrócić do swoich domów na Boże Narodzenie – powiedział Papież.

Transmisję z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl