Watykan: Delegacja Caritas Polska z młodzieżą z Syrii na papieskiej audiencji

Papież Franciszek pozdrowił w środę na audiencji generalnej w Watykanie delegację Caritas Polska, przybyłą wraz z młodzieżą z Syrii busem nazwanym Mobilną Ambasadą Niepodległej. Odwiedzi on ponad 100 miejscowości w ramach obchodów stulecia niepodległości.

Reprezentacja Caritas Polska organizuje największe społeczne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości „Polacy na 100” – podkreślono w komunikacie wydanym w związku z wizytą w Watykanie.

Papież Franciszek, zwracając się do Polaków uczestniczących w audiencji na placu Świętego Piotra, powiedział: „Pozdrawiam serdecznie Polaków, a szczególnie delegację Caritas Polska wraz z młodzieżą z Syrii, przybyłych do Rzymu specjalnym busem, mobilną ambasadą Young Caritas, którzy inicjują kampanię uwrażliwienia społeczeństwa na problemy ludzi najbiedniejszych, promują wolontariat młodzieży, akcję informacyjną i pomoc dla ofiar prześladowań w Syrii”.

„Duchowym znakiem projektu Bus Young Caritas będzie peregrynacja Obrazu Matki Bożej z Aleppo” – dodał.

Papież zachęcił polskich wiernych: „W nabożeństwach majowych zawierzajcie Maryi, Królowej Polski, sprawy całego Kościoła, Ojczyzny i waszych rodzin. Proście o pokój na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie”.

Organizatorzy wizyty w Watykanie poinformowali, że delegacja Caritas Polska na czele z dyrektorem księdzem Marcinem Iżyckim przywiozła papieżowi polską flagę od prezydenta Andrzeja Dudy oraz ikonę przedstawiającą Madonnę z Dzieciątkiem, dar mieszkańców Syrii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl