fot. twitter.com

Gietrzwałd: Dziś czuwanie w intencji obrony życia

Obrońcy życia zgromadzą się dziś na czuwaniu modlitewnym w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

O godz. 18:00 sprawowana będzie Msza św. Następnie rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z Apelem Maryjnym.

Dzisiejsze spotkanie jest pierwszym z siedmiu nabożeństw z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Towarzyszą mu intencje: obrony dzieci nienarodzonych, ich rodziców i szybkiego przyjęcia ustawy „Zatrzymaj aborcję”.

Zaproszeni są wszyscy, którzy pragną, aby życie w Polsce było prawnie chronione już od poczęcia – powiedziała Urszula Strynowicz, krajowy koordynator Wspólnot Nieustającego Różańca Świętego i organizator czuwania.

Pragnę zaprosić wszystkich do Gietrzwałdu 2 maja do wspólnej modlitwy w intencji obrony życia każdego dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. I w intencji, aby Pan Bóg dał światło parlamentarzystom, od których zależy ustanowienie tego prawa, aby to prawo został wprowadzone, żeby to był taki wielki szturm modlitewny do Pana Boga przez wstawiennictwo Matki Najświętszej, aby Polska była światłem dla innych narodów – mówiła Urszula Strynowicz.

Przypomnijmy, projekt „Zatrzymaj Aborcję” ma na celu usunięcie z polskiego prawa tzw. przesłanki eugenicznej, czyli możliwości zabijania dzieci ze względu na podejrzenie choroby.

Dokument cały czas czeka na procedowanie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

RIRM

drukuj