Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90741490

Warszawa: Pogrzeb ks. bp seniora Mariana Dusia odbędzie się 14 września w Świątyni Opatrzności Bożej

Pogrzeb biskupa seniora archidiecezji warszawskiej, Mariana Dusia odbędzie się we wtorek, 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego o godzinie 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Duchowny zmarł 9 września. Miał 83 lata.

W czwartek 9 września 2021 r. po długiej chorobie zmarł po otrzymaniu świętych sakramentów ksiądz biskup senior Marian Duś. W latach 1986-2013 pełnił posługę biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej.

W komunikacie przekazanym przez archidiecezję warszawską poinformowano, że uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. żałobną w kościele św. Anny w Wilanowie w poniedziałek 13 września o godzinie 18.00.

Pogrzeb odbędzie się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, we wtorek, 14 września, o godzinie 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej. Zostanie pochowany w Świątyni Opatrzności Bożej – stał bowiem u boku prymasa Józefa Glempa u początku jej budowy – wskazano.

Otoczmy śp. ks. biskupa Mariana Dusia naszą modlitwą. Niech Pan, w którego krzyżu zawierzył, obdarzy go łaską zbawienia – zaapelował ks. kard. Kazimierz Nycz.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski kondolencje na ręce metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza złożył ks. abp Stanisław Gądecki.

Składam dzięki Bogu za jego owocne życie, zwłaszcza za jego wieloletnią posługę biskupią na rzecz stołecznej archidiecezji, zwłaszcza w niełatwym czasie reżimu komunistycznego. Moją wdzięczną myślą obejmuję również jego zaangażowanie w ramach Konferencji Episkopatu Polski – napisał w liście Przewodniczący Episkopatu.

Ks. bp Marian Duś w Konferencji Episkopatu Polski pełnił m.in. funkcję członka Komisji ds. Budownictwa Kościołów, Komisji ds. Duszpasterstwa Ogólnego, Komisji ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego, Komisji ds. Duchowieństwa i Komisji ds. Misyjnych oraz krajowego duszpasterza policji i krajowego duszpasterza kobiet.

PAP

drukuj