fot. Monika Tomaszek

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu sprawowana była Msza św. z okazji 8. rocznicy konsekracji świątyni

Obchodzimy dziś 104. rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, a także 8. rocznicę konsekracji toruńskiego Sanktuarium, będącego wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka. Uroczystej Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II przewodniczył ks. bp Szymon Stułkowski, ordynariusz diecezji płockiej. Wydarzenie transmitowała TV Trwam.

W przeddzień Zesłania Ducha Świętego, Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II w Toruniu wypełniło się po brzegi.

Wierni przybyli tu, by dziękować Bogu za osobę św. Jana Pawła II, za jego pontyfikat i nauczanie, w 104. rocznicę urodzin Papieża Polaka.

– Dziękujemy dzisiaj Bogu za św. Jana Pawła II, za jego wierzących i kochających Boga rodziców. Dziękujemy za jego otwarcie się na łaskę Chrztu św. i tę od dziecka modlitwę o dary Ducha Świętego, która przyniosła taki owoc, że otworzył miliony serc dla Chrystusa – mówił podczas uroczystej Eucharystii ks. bp Szymon Stułkowski, ordynariusz diecezji płockiej. [czytaj więcej]

Ksiądz biskup podkreślił, że dziedzictwo, które pozostawił nam Ojciec Święty Jan Paweł II, musimy przekazywać dalej – szczególnie młodemu pokoleniu, by wzrastało ono w duchu ewangelizacji.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja, w nawiązaniu do batalii, jaka toczy się dziś o ludzkie życie od poczęcia, przypomniał słowa, jakie usłyszała Emilia Wojtyła, mama Papieża Polaka, kiedy nosiła go pod sercem. [więcej]

Lekarze mówili matce, mówili rodzicom: należy go usunąć. Mądra matka, żyjąca w prawdzie, kochająca Boga, mądry ojciec, powiedzieli: nie. A dzisiaj cieszymy się jego świętością, tym wszystkim, co zrobił dla Polski, dla Kościoła dla świata. Wyciągnijmy z tego wnioski. Módlmy się, żebyśmy byli podobni do rodziców św. Jana Pawła II – zaznaczył o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

18 maja to także rocznica konsekracji toruńskiego Sanktuarium, będącego wotum wdzięczności za dar Papieża Polaka.

– Jak szybko czas biegnie. 8 lat temu legat papieski, ks. kard. Zenon Grocholewski, z 50 biskupami, arcybiskupami i kardynałami poświęcał ten kościół. A kościół był budowany – od poświęcenia placu do wybudowania – cztery lata. To słuchacze Radia Maryja wybudowali ten kościół – wskazał Dyrektor Radia Maryja.

Dlatego też dzisiejsza Eucharystia była sprawowana szczególnie w ich intencji – w intencji wielkiej Rodziny Radia Maryja.

– Dziękujemy za tę świątynię, za wszystkich, którzy pod wodzą ojca dyrektora ją zbudowali. Dla zmarłych prosimy o niebo, dla żyjących – by radowali się z tego dzieła i dziękujemy Panu Bogu za tę ewangelizacyjną działalność, która z tego miejsca płynie na nasz kraj, na Europę, na cały świat – akcentował ks. bp Szymon Stułkowski.

Za pośrednictwem właśnie Radia Maryja, a także TV Trwam, „Naszego Dziennika” i innych dzieł przy nim powstałych. Gorące podziękowania za codzienną służbę – wszystkim ojcom na czele z ojcem dyrektorem, siostrom oraz osobom święckim – złożył prowincjał Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Redemptorystów, o. Dariusz Paszyński CSsR.

– Bogu niech będą dzięki za to, że odpowiadacie na to bardzo ważne zadanie, jakie mamy do wypełnienia w naszym chrześcijańskim życiu. Bóg Wam zapłać – mówił o. Dariusz Paszyński CSsR.  

Na zakończenie uroczystej Eucharystii nastąpiło przyjęcie nowych członków do Bractwa św. Jana Pawła II. Uroczystość uświetniła Orkiestra Koncertowa „Victoria”.

TV Trwam News

drukuj