torunskie-sanktuarium

fot. Monika Tomaszek

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyła się Msza św. przebłagalna za zniewagę Papieża Polaka

Obrona św. Jana Pawła II nie ustaje. Po bezpardonowym ataku środowisk liberalno-lewicowych na osobę Papieża Polaka każdego dnia podejmowane są w tym celu liczne inicjatywy – zarówno przez osoby duchowne, jak i świeckie. W toruńskim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, będącym wotum wdzięczności za pontyfikat Ojca Świętego w sobotę sprawowana była Msza św. przebłagalna za zniewagę tego wielkiego świętego.

W samo południe, w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu, rozpoczęła się Msza św. ekspiacyjna za ostatnie ataki wymierzone w osobę polskiego Ojca Świętego. Chcemy przepraszać Pana Boga i Papieża Polaka za zniewagę dobrego imienia św. Jana Pawłą II – mówił podczas homilii kustosz toruńskiego sanktuarium, o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Chcemy przepraszać za to, że w jego kraju uderzenie przyszło na niego z serc wielu Polaków, gdzie nie gości Pan Bóg, ale zagościł szatan i wszelkie zło. To powoduje, że wielu Polaków dzisiaj mówi Stwórcy: „nie”. A za Panem Bogiem pójdą święci, których się dzisiaj obraża, wyśmiewa, wyszydza i robi się wszystko, aby inni to samo czynili – zwrócił uwagę o. Andrzej Laskosz CssR.

Kustosz toruńskiego sanktuarium zachęcał do codziennej modlitwy za wstawiennictwem Papieża Polaka. Nawiązał tu także do litanii do św. Jana Pawła II, napisanej przez jego następcę na Stolicy Piotrowej – papieża Benedykta XVI.

– Warto mieć codziennie taką modlitwę, by w taki sposób powiedzieć: „Janie Pawle II zawsze będziesz w moim sercu i będę cię prosił, byś zanosił do Boga wszystkie moje sprawy, które leżą mi na sercu” – wskazał duchowny.

Po Eucharystii wierni wzięli udział w procesji pokutnej z Najświętszym Sakramentem i relikwiami świętych oraz błogosławionych, znajdującymi się w toruńskim sanktuarium – w tym z relikwiami św. Jana Pawła II.

 

TV Trwam News

drukuj