W poniedziałek rusza akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”

Już za pięć dni – 18 października – rusza akcja „Milion dzieci modli się na różańcu”. Najmłodsi za wstawiennictwem Maryi i św. Józefa będą prosić o pokój i jedność na świecie.

„Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia” – to słowa św. o. Pio, które zainspirowały grupkę dzieci z Caracas, stolicy Wenezueli, do stworzenia akcji modlitewnej.

Teraz inicjatywę kontynuuje [Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie] i do jej udziału zaprasza parafie, przedszkola, szkoły i rodziny. Modlitwa rozpocznie się 18 października o godzinie 9.00 rano.

– Jest to modlitwa, która powinna łączyć. Jest to pokorna prośba, żeby razem u Maryi wypraszać łaski u Boga. W tym roku mamy również Rok św. Józefa, dlatego włączamy go w naszą modlitwę i prosimy również za jego wstawiennictwem – mówił Nikodem Bała z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. [Czytaj więcej]

W ubiegłym roku akcja „Milion dzieci modli się na różańcu” pobiła wszelkie rekordy, gromadząc dzieci ze 136 różnych krajów, m.in. z Syrii, Iraku, Meksyku, Armenii, Papui-Nowej Gwinei, Nigerii i Demokratycznej Republiki Konga. Na samej stronie internetowej akcji zarejestrowało się ponad 509 tys. dzieci. W tym roku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie czeka na kolejny rekord.

Na stronie kampanii można znaleźć darmowe materiały dla modlących się osób.  Pakiet informacyjny zawiera instrukcje dotyczące odmawiania różańca, krótkie rozważania dla dzieci na temat poszczególnych tajemnic oraz Akt ofiarowania się dzieci Matce Bożej. Do wydrukowania jest też dodatkowa modlitwa do św. Józefa, którą każdego dnia odmawia papież Franciszek.

fot. pkwp.org PLAKAT
fot. pkwp.org AKT OFIAROWANIA+ULOTKA

TV Trwam News

drukuj