fot. https://www.facebook.com/Katedra Polowa Wojska Polskiego w Warszawie

W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiono Mszę świętą w intencji świętej pamięci sierżanta Mateusza Sitka i jego rodziny

Biskup polowy Wojska Polskiego, ks. bp Wiesław Lechowicz, sprawował w poniedziałek Mszę św. w świętej pamięci sierżanta Mateusza Sitka poległego na granicy polsko-białoruskiej i jego rodziny. W modlitwie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego licznie uczestniczyli żołnierze i przedstawiciele dowództwa Wojska Polskiego.

Ks. bp Wiesław Lechowicz, nawiązując do Ewangelii, podkreślił, że sierżantem Mateuszem Sitkiem kierowała gotowość do poświęcenia.

– Nic innego nie trzymało go w wojsku i do wojska przyciągnęło, jak pragnienie sprawiedliwości i pokoju, jak gotowość do poświęcenia, do znoszenia prześladowań, a nawet do ofiary, największej ofiary z własnego życia. Sądzę, że to nie jest przesada, jeżeli powiemy, iż należał do grona błogosławionych – tych, których Jezus nazwał błogosławionymi – powiedział ks. bp Wiesław Lechowicz.

21-letni żołnierz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej zginął podczas patrolu na granicy polsko-białoruskiej. Został ugodzony nożem przez nielegalnego imigranta. Kilka dni później zmarł w warszawskim szpitalu. Pogrzeb odbędzie się w środę w kościele pw. św. Anny w Nowym Lubielu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl