W Katedrze Polowej Wojska Polskiego odprawiono Mszę świętą w intencji świętej pamięci sierżanta Mateusza Sitka i jego rodziny
Biskup polowy Wojska Polskiego, ks. bp Wiesław Lechowicz, sprawował w poniedziałek Mszę św. w świętej pamięci sierżanta Mateusza Sitka poległego na granicy polsko-białoruskiej i jego rodziny. W modlitwie w Katedrze Polowej Wojska Polskiego licznie uczestniczyli żołnierze i przedstawiciele dowództwa Wojska Polskiego.
Ks. bp Wiesław Lechowicz, nawiązując do Ewangelii, podkreślił, że sierżantem Mateuszem Sitkiem kierowała gotowość do poświęcenia.
– Nic innego nie trzymało go w wojsku i do wojska przyciągnęło, jak pragnienie sprawiedliwości i pokoju, jak gotowość do poświęcenia, do znoszenia prześladowań, a nawet do ofiary, największej ofiary z własnego życia. Sądzę, że to nie jest przesada, jeżeli powiemy, iż należał do grona błogosławionych – tych, których Jezus nazwał błogosławionymi – powiedział ks. bp Wiesław Lechowicz.
21-letni żołnierz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej zginął podczas patrolu na granicy polsko-białoruskiej. Został ugodzony nożem przez nielegalnego imigranta. Kilka dni później zmarł w warszawskim szpitalu. Pogrzeb odbędzie się w środę w kościele pw. św. Anny w Nowym Lubielu.
RIRM



