PAP/Tomasz Wojtasik

Uroczysty ingres ks. bp. Damiana Bryla do katedry kaliskiej

W katedrze świętego Mikołaja w Kaliszu odbył się uroczysty ingres księdza biskupa Damiana Bryla, nowego ordynariusza diecezji kaliskiej.

Ingres to święto całej diecezji. To wyjątkowa okazja do uwielbienia Boga – podkreślał ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

– To wprowadzenie w posługę miłości we wspólnocie ludu Bożego i misji zwanej przez św. Augustyna „Amoris Officio” – mówił ks. abp Stanisław Gądecki.

W sobotę tę posługę w diecezji kaliskiej rozpoczął ks. bp Damian Bryl.

– Dziękujemy Panu Bogu i Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu Pasterzowi, za nowego kaliskiego biskupa – akcentował ks. abp Grzegorz Ryś, dotychczasowy administrator diecezji kaliskiej.

Nowy ordynariusz diecezji kaliskiej ma 52 lata. Sakrę biskupią przyjął we wrześniu 2013 r. Za swoją dewizę biskupią przyjął słowa z Drugiego Listu do Koryntian: „Miłość Chrystusa przynagla nas”.

– Dla Kościoła zawsze ważny jest człowiek, konkretny człowiek. Chrystus, dobry Pasterz, prowadził Kościół w diecezji kaliskiej przez 29 lat istnienia. Ufamy, że dalej będzie z nami. W duchu ufności, z nadzieją podejmujemy wszystko, co przed nami. We wszystkie sprawy chcemy zaprosić naszego przemożnego opiekuna św. Józefa – podkreślał w czasie homilii nowy ordynariusz.

Na zakończenie uroczystości ks. bp Damian Bryl zaprosił wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy.

– Wszyscy kochamy Kościół kaliski. Wszystkim nam zależy na nim. Chciałbym, abyśmy tę miłość przekładali na język modlitwy i dobrego, roztropnego zaangażowania. Chciałbym, żebyśmy to razem podejmowali. Chciałbym z wami być, chciałbym we wspólnym dziele przewodzić, wspierać, umacniać i towarzyszyć – zaznaczył ks. bp Damian Bryl.

Kościół bardzo dziś potrzebuje miłości, modlitwy i zaangażowania.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl