Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Radom: Zmarł proboszcz Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza ks. dr Grzegorz Senderski

W sobotę zmarł ks. prał. dr Grzegorz Senderski, proboszcz Bazyliki Mniejszej św. Kazimierza w Radomiu. W ostatnich dniach chorował na COVID-19 i leżał w szpitalu – poinformowała radomska kuria biskupia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu i Opocznie. We wtorek w radomskiej bazylice św. Kazimierza odprawione zostaną dwie Msze święte pogrzebowe: jedna dla parafian, druga dla kapłanów. Ks. Grzegorz Sandorski zostanie pochowany w środę na cmentarzu w Opocznie (Łódzkie). Msza św. pogrzebowa odbędzie się w miejscowej parafii św. Bartłomieja.

Ks. Grzegorz Senderski urodził się 17 listopada 1951 roku w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1975 roku w Sandomierzu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Kuczki, Wierzbica, Radom – Opieki NMP. W latach 1979-1984 odbył studia specjalistyczne z homiletyki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. W 1989 roku został mianowany proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu, a następnie w 2006 roku proboszczem parafii św. Kazimierza w Radomiu. Od roku 2011 pełnił funkcję dziekana dekanatu Radom Zachód.

W ostatnich dniach – jak informowała radomska kuria – ks. Grzegorz Senderski leżał w szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem.

Od początku pandemii w diecezji radomskiej zmarło 15 kapłanów ze stwierdzonym zakażeniem COVID-19 lub powikłań następujących wskutek koronawirusa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl