fot. pixabay.com

Twórczość osób z niepełnosprawnością

Przed nami Niedziela Palmowa. Najbardziej oryginalne palmy wykonywane są przez osoby niepełnosprawne podczas Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Okres przedświąteczny to dla wychowanków Warsztatów Terapii Zajęciowej czas wzmożonej pracy.

– Na święta podopieczni przygotowują przeróżne świąteczne stroiki. Oczywiście zaczynamy od palm, bo za chwile mamy Niedzielę Palmową. Staramy się robić tradycyjne palmy, czyli wykorzystujemy do tego bukszpan i bibułę, tak jak to dawniej bywało. Nawiązujemy do tradycji – wyjaśnił Tomasz Pac, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Mońkach.

Oprócz tego, jak wskazuje Tomasz Pac, podopieczni wykonują stroiki, pocztówki świąteczne, koszyczki na święconkę i oczywiście kolorowe pisanki. To nie tylko rehabilitacja, ale także możliwość rozwijania swoich umiejętności.

Z warsztatów korzystają nie tylko starsi, ale również dzieci.

– Nasze dzieci, szczególnie to widać po nowych wychowankach, są zainteresowane, bo tutaj mogą coś zrobić, ktoś się nimi interesuje, to czego nie mogli robić w domu, to tu przy pomocy nauczyciela mogą się wykazać – akcentowała Elżbieta Tyborowska, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mońkach.

Wszystkie ozdoby wykonywane przez osoby niepełnosprawne można zakupić w ośrodkach, na kiermaszach, a także w internecie.

– Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu lokalnej społeczności Moniek oraz okolicy. Ludzie tutaj przychodzą i zaopatrują się w przeróżne gadżety świąteczne – podkreślił Tomasz Pac.

Dla osób niepełnosprawnych to ogromna satysfakcja, gdy ktoś po pierwsze, docenia ich pracę, a po drugie, korzysta z tego, co udało im się przygotować na święta.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl