Uroczystości w parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie-Prokocimiu

Ks. abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski nałożył korony biskupie na Obraz Matki Bożej Dobrej Rady w Krakowie – Prokocimiu.         

Uroczystość była połączona z obchodami jubileuszu 100-lecia parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił metropolita krakowski.

Ks. abp Marek Jędraszewski przypomniał, że parafia w Prokocimiu powstała w czasie, gdy świat był pogrążony w ciemnościach I wojny światowej. W tym samym momencie w Fatimie ukazała się Matka Najświętsza wzywając ludzkość do modlitwy i pokuty by zapanował pokój.

Metropolita podkreślił, że ta dobra rada Matki jest nam w obecnych czasach potrzebna jak nigdy.

Nie możemy lekceważyć tych stwierdzeń Ojca św. Franciszka, który z ogromnym przejęciem mówi, co jakiś czas, że już jesteśmy świadkami III wojny światowej. Ona toczy się według innych niż dotąd reguł. Ale jest i żeby przerwać jej logikę – zła, przemocy i obojętności – trzeba nam każdego dnia brać do ręki różaniec. Trzeba także każdego dnia pokutować, wbrew światu, który za wszelką cenę chce żyć tylko i wyłącznie przyjemnościami – apelował ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Transmisje z uroczystości przeprowadziła TV Trwam.

RIRM

drukuj