[TYLKO U NAS] M. Buczek: Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci od kilku lat włączają się w inicjatywę „Milion dzieci modli się na różańcu”. Wierzę, że ta modlitwa przyniesie wielkie owoce

fot.pkwp.org

„Milion dzieci modli się na różańcu” to niesamowita inicjatywa. Łączymy się z dziećmi na całym świecie, łączy nas miłość do Maryi i gotowość do odpowiadania na Jej wezwanie do modlitwy. Wierzę, że ta akcja przyniesie wielkie owoce – powiedziała Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci, w rozmowie z Telewizją Trwam.

Każdego dnia wiele osób modli się na różańcu. Magdalena Buczek zaznaczyła, że październik jest jednak szczególnym miesiącem, kiedy odmawiamy tę modlitwę.

– W ten sposób chcemy odpowiedzieć na wezwanie Matki Najświętszej do modlitwy różańcowej. Październik jest szczególny pod tym względem. Każdego dnia w naszych kościołach odprawiane są nabożeństwa różańcowe, dlatego możemy wspólnie z całym Kościołem oddawać cześć Maryi – Królowej Różańca Świętego, dziękować za Jej matczyną troskę, miłość, za wszelkie łaski, które nam wyprasza, a także prosić wspólnie w różnych intencjach – akcentowała założycielka PKRD.

Magdalena Buczek zwróciła uwagę, żebyśmy zachęcali bliskich i przyjaciół do wspólnej modlitwy różańcowej.

– Wierzę, że wspólna modlitwa, odmawiana w naszych kościołach, ma ogromną moc, dlatego tak ważne jest, abyśmy w niej uczestniczyli, zachęcali dzieci, całe rodziny i znajomych do wspólnego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych. Oprócz tego chcemy pogłębiać naszą więź z Maryją i odkrywać, czym jest modlitwa różańcowa – mówiła.

ulotka

W miesiącu szczególnie poświęconym Maryi rusza akcja: „Milion dzieci modli się na różańcu”. Inicjatywa modlitewna ma swój początek w 2005 roku, w stolicy Wenezueli.

– Od kilku lat Podwórkowe Koła Różańcowe Dzieci włączają się w inicjatywę „Milion dzieci modli się na różańcu”. Wiem, że trudno nam spotkać się w tym czasie w jednym miejscu, ale przekazuję zachętę, aby dzieci 18 października o godzinie 9.00 odmawiały Różaniec Święty. Jest to niesamowita inicjatywa, że łączymy się z dziećmi na całym świecie, łączy nas miłość do Maryi i gotowość do odpowiadania na Jej wezwanie do modlitwy. Wierzę, że ta modlitwa przyniesie wielkie owoce – zachęciła Magdalena Buczek.

Co roku 18 października o godz. 9.00 dzieci z całego świata gromadzą się na modlitwie różańcowej o jedność i pokój na wszystkich kontynentach. Na [stronie akcji] można znaleźć darmowe materiały dla osób modlących się w parafiach, szkołach i rodzinach. Znajdziemy tam rozważania oraz modlitwę do św. Józefa, którą codziennie odmawia Ojciec Święty Franciszek.

list

 

radiomaryja.pl

drukuj