fot. sanktuariumtuchow.pl

PKRD na Wielkim Odpuście Tuchowskim

W sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie minął czwarty dzień Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. We wspólnym świętowaniu brały udział m.in. Podwórkowe Kółka Różańcowe Dzieci. Transmisję z wydarzenia przeprowadziło Radio Maryja.

O godzinie 15.00 była sprawowana uroczysta Msza św. z udziałem najmłodszych. Następnie odbyło się błogosławieństwo dzieci.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Antoni Długosz. Zwracając się do dzieci, przypomniał im o znaczeniu rodziny.

– To właśnie rodzice odpowiadają za naszą wiarę, dlatego tata z mamusią uczyli nas rozmowy z Panem Bogiem. Żebyśmy o wszystkim Panu Bogu mówili – o radościach, smutkach, zwycięstwach, przegranych. Nie tylko rano i wieczorem, ale w ciągu całego dnia. Także Kochani, rodzice nas prowadzą w niedzielę i święto do drugiego rodzinnego domu. A tym drugim rodzinnym domem jest Kościół. Tam się zbiera rodzina Pana Jezusa i dlatego też możemy powiedzieć, że „jestem w Kościele – w moim rodzinnym domu” – podkreślił ks. bp Antoni Długosz.

Kolejny dzień odpustu w Tuchowie będzie przebiegał pod hasłem: „Maryja uczy radości z pojednania”. W piątek do sanktuarium Matki Bożej dotrą pielgrzymki m.in.: chorych i niepełnosprawnych, róż różańcowych, a także przyjaciół Radia Maryja.

Wielki Odpust Tuchowski potrwa do wtorku. Szczegółowy plan wydarzenia można znaleźć na stronie www.sanktuariumtuchow.pl.

RIRM

drukuj